Gündem Haberler

18 Yaşındaki Kadın Yaşam Mücadelesi Verirken Tecavüz Eden Uzman Çavuş Serbest!

Tecavüze uğrayan 18 yaşındaki genç kadın yaşam mücadelesi veriyor, uzman çavuş ise ‘Alkollüydüm’ dediği için serbest!

Tecavüz ettiği İ.E.’yi intihara sürükleyen ve gözaltına alınıp bırakılan uzman çavuş Musa O.’nun verdiği ifadede “alkollüydüm” savunması yaptığı ortaya çıktı. 

Batman‘ın Beşiri ilçesinde tecavüz ettiği İ.E.’yi intihara sürüklene ve gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan uzman çavuş Musa O.’nun ifadelerine ulaşıldı. 

‘ALKOLLÜYDÜM’

İ.E, 16 Temmuz’dan bu yana kaldırıldığı hastanede yaşam mücadelesini verirken, aynı gün gözaltına alınan uzman çavuş Musa O. ise “nitelikli cinsel istismar” suçundan sevk edildiği Siirt Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nce adli kontrol tedbiriyle serbest bırakıldı. Gizlilik kararı uygulanan dosyada uzman çavuş Musa O.’nun ifadesinde, İ.E. ile herhangi bir cinsel birliktelik yaşamadıklarını ileri sürdü. Cinsel saldırıyı reddeden O.’ya savcılıkta tecavüzü doğrulayan Adli Tıp Raporu da soruldu. O.’ya savcılık sorgusunda, İ.E. ile Siirt’te buluştuklarında “alkollü” olduğunu söylediği öğrenildi. 

AİLE İHD’YE BAŞVURDU

İ.E.’nin ailesi, hukuki destek alabilmek için İnsan Hakları Derneği (İHD) Batman Şubesi’ne başvurdu. Yine ailenin talebi üzerine İHD, Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı’na, Milli Savunma Bakanlığı’na ve TBMM İnsan Hakları Komisyonu’na başvuruda bulunarak soruşturma ve olay hakkında bilgi alma talebinde bulunduğu belirtildi. 

HASTANEDE TEDAVİSİ SÜRÜYOR 

Arkasında bıraktığı bir mektupla yaşamına son verme gerekçesini açıklayan İ.E.’nin, tedavisi özel bir hastanede sürüyor. Hastane başhekimliğinden alınan bilgiye göre, İ.E.’nin halen hayati tehlikeyi atlatamadığı, solunum cihazına bağlı olduğu, bilincinin ise kısmi olarak açık olduğu ifade edildi. İ.E.’nin hayati tehlikesinin atlatmasının kendileri için öncelikli olduğunu belirten başhekimlik yetkilileri, İ.E.’nin felçli kalma riskinin olduğunu kaydetti.  

AYNI SAVUNMAYI CİZRE’DEKİ ASKER DE YAPMIŞTI

Şırnak’ın Cizre ilçesinde geçen hafta bir çocuğa cinsel istismarda bulunan uzman çavuş Aslan A. da “Alkollüydüm” savunmasını yapmıştı. (MA) 

demokrathaber

Sosyal Medya’da #MusaOrhanTutuklansın etiketi açılarak olaya tepki gösterildi.

https://twitter.com/sesolsessizlige/status/1286722596340408330
2/5 - (4 votes)

Yorum Ekle

1 Yorum

  • Bu iki ayaklı iti koruyan, ceza vermeyen, arkasında destek olanlar da inşaAllah bir gün kendi kızlarının, eşlerinin başına da aynı şey gelir. Utanıyorum böyle dağ ayıları ile aynı ülkede yaşamak. Allah belanızı versin, onursuz, soysuz namus düşmanı köpekler.