Haberler

2019 YKS tercih robotu YÖK Atlas sayfası

YKS tercih robotu yani YÖK Atlas sayfası erişime açıldı. Sonuçların gece yarısı açıklanmasının ardından Yükseköğretim Kurumları Sınavı 2019 YKS’ye giren üniversite adayları tercih telaşına düştü. Tercihlerle ilgili ön bilgi sağlaması amacıyla Yükseköğretim Kurumu YÖK tarafından üniversite tercih robotu YÖK Atlas erişime açıldı. Bu program sayesinde üniversite adayları asil tercihler öncesi fikir sahibi olmuş olacak. 2019 YKS tercih robotu YÖK Atlas sayfasına haberimizin detayında ulaşabilirsiniz…

YÖK Atlas sayfası YKS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte arama motoru Google’ın Türkiye sayfasında en çok aratılanlar arasında yer alıyor. YÖK tarafından yayınlanan üniversite tercih robotu YÖK Atlas üzerinden 4 yıllık lisan ve 2 yıllık ön lisans eğitimi için hayal kuran öğrenciler tercih denemesi yapabilecekler. TYT puanı ve AYT puanıyla geçtiğimiz yılın taban puanları referans alınarak tercih denemesi yapacak öğrenciler bu sayede asil tercihleri için önden fikir sahibi olmuş olacaklar. YKS tercih robotu YÖK Atlas sayfası haberimizde…

YÖK ATLAS TERCİH ROBOTU NEDİR?

YÖK Atlas tercih robotu, üniversite adaylarının, üniversite ve meslek tercihi yaparken daha bilinçli tercihler yapabilmesi amacıyla hazırlanmıştır.

Yazılım bir “tercih robotu” değildir. Sadece YÖK tarafından derlenebilecek/paylaşılabilecek işlenmiş verilerin yer aldığı seçkin ve güvenilir referans kaynaktır.

YÖK ATLAS İÇİN TIKLAYIN

“Üniversite Seç” kutucuğuna üniversite ismi girerek, o üniversitedeki lisans programlarının listesini görebilirsiniz. Detayları görmek için programın üstüne tıklayabilirsiniz.

“Program Seç” kutucuğuna ilgi duyduğunuz programı (mesleği) girdiğinizde, bu isimli programların bulunduğu üniversiteleri görebilirsiniz. Detaylarını görmek istediğiniz program için üniversitesinin üzerini tıklayabilirsiniz.

4/5 - (1 vote)

Yorum Ekle