#AkmayanSerum

20’li Yaşlarınızdan En İyi Şekilde Nasıl Yararlanırsınız?

Sosyal Medyayı kapat

En az haftada bir kez sosyal medyadan ayrılın. Yürüyüşe çıkın, biraz yazı yazın veya sevdiklerinizle zaman geçirin. Teknoloji öyle bir zorunluluk haline geldi: Yaşamın doğal güzellikleriyle temasımızı yitiriyoruz.

Aşk hakkında stres yapma

20’li yaşlarda, hala kim olduğunu çözmen için iyi bir şans var. Aşık olma konusunda çok endişelenme. Bunun yerine, bir arkadaş olarak neye ihtiyacınız olduğunu bulmak için bir kişi olarak gelişmeyi öncelik haline getirin.

Parayı nasıl yöneteceğinizi öğrenin

Kitap oku, ders al ve kendi disiplinini geliştir. Bu, kimsenin size öğretmeyeceği ve tüm yetişkinlerin sahip olması için şart olan bir beceridir.

Hırslı ol

Bir hayalin peşinde koş ya da tutkularına yatırım yap. Şimdi, hayatınızda insanların sizi ihtiyaçlarınızla bencil olmaya teşvik edeceği tek zaman. 20’li yaşlarınızda yaşlı, evli ve çocuklu kişilere göre daha fazla risk alabilirsiniz.

Seyahat

Yeni insanlarla tanışın ve yeni deneyimler kazanın! Bu dünya çok büyük ve çeşitlidir, onu deneyimlemek için yalnızca bir fırsatınız olur. Kendinizi farklı kültürlere sokmak, dünya görüşünüzü ve dünyadaki zekanızı genişletir.

Sağlıklı alışkanlıklar oluşturun

Vücudun bir araç gibidir. İyi beslenip düzenli egzersiz yaptığınızda, vücudunuzun muhtemelen sahip olabileceği en verimli yakıtla çalışmasına izin veriyorsunuz. Sağlıklı alışkanlıklar oluşturmak sizi yalnızca sağlıklı bir insan yapmakla kalmaz, aynı zamanda bir öz saygı düzeyi oluşturur. Ayrıca, etrafınızdakilere, kendinize ait güçlü bir benliğe sahip olduğunuzu ve kendinizde aşırı değer gördüğünüzü yansıtır.

Yeni bir yetenek öğrenin

Bir enstrüman çalmayı, şarkı söylemeyi ve hatta yeni bir dil öğrenmeyi öğrenin.

Kitap okuyun

Bilmeniz gereken her şey bir kitapta. Eğitim eğlenceli olabilir! Sizi ilgilendiren bir konu bulun ve kendinizi içine daldırın. Eğitimsiz bir kişi olmanın hiçbir bahanesi yok. Yoğun programlı bir kişiyseniz, sesli kitaplara yatırım yapın. Sesli kitaplar hareket halindeyken bilgileri sindirmek için inanılmaz derecede kolay.

Her hafta sizi korkutan bir şey yapın

Dışarı çık ve kendine meydan oku! Markette gördüğünüz o çekici kişiyle konuşun. Birine karşı olan olumsuz hislerinle yüzleş. Tamam bu biraz abartılı olabilir 🙂

Ağ kurun

Yaşamda başarıyı kendi başınıza başaramayacağınızı kabul edin. Güçlü bir ağ sahip olabileceğiniz en güçlü varlıktır. İnsanlarla tanışın, arkadaşça olun ve ilişkiler geliştirin. Başkalarına değer sunarsanız karşılığında değer alırsınız. Doğru insanları tanımak sizin için başarınıza yardımcı olacak birçok kapı açabilir.

Kişisel büyüme taahhüdü

Kendinizi bir iş olarak düşünün. Başarılı bir iş olmak istiyorsanız, kendinize yatırım yapmaktan korkmazsınız. Kişisel gelişim sınıflarına, videolara veya kitaplara para harcayın ve olabileceğiniz en iyi şey olmayı taahhüt edin.

Fotoğraf: Sharefaith / Lifehack Josh Otusanya

Yorum Ekle

1 Yorum