Haberler Üni

24 Kasım’da Atatürk’ü ‘Unutmayan’ Üniversiteler

Türkiye Cumhuriyeti‘nin önemli adetlerlerinden, geleneklerinden biride 30 Ağustos, 29 Ekim, 10 Kasım gibi günlerde tüm kamu kurumlarının resmi internet sitelerinde Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk‘ün görsellerinin yer almasıdır

Özellikle Üniversite web sitelerinin bu günleri atlayıp atlamaması bazı kesimlerce titizlikle takip edilir.

Mustafa Kemal Atatürk‘ü hatırladığımız ve dijital ortamda yer vermemiz gereken günlerden biride 24 Kasım Öğretmenler Günüdür.

Genellikle Üniversiteler 24 Kasım’da Atatürk içerikli bir banner veya slide oluşturur. Anaokulu ve ilköğretim gibi kurumlarda ise çiçekli, güllü, hediye paketli görsellere de yer verildiği görülür. Bu konsept anaokulları için kabul edilebilir.

Birçok Üniversitenin sitesini ziyaret ettik. Neredeyse hiç biri unutmamış. Bazıları 24 Kasım konusuna hiç yer vermemiş, bu durumda Pazar günü web personellerinin bulunmamasından kaynaklanıyor olabilir diyerek geçiştirelim. Bazıları ise ilköğretim okullarının sitelerindeki gibi çiçekli, süslü vb kutlama içeriklerine yer vermişler. Örneğin Adnan Menderes Üniversitesi, Bilecik Üniversitesi, Kayseri Üniversitesi ve Tokat Gaziosman Üniversitesi tercihini Atatürk’ten yana kullanmamış görünüyor. Bir farklılıkta oluşturmakta istemiş olabilirler belki, kim bilir?

Bugün 24 Kasım 2019, Bakalım hangi Üniversite Atatürk’ü unutmamış ve yer vermiş…

Ondokuz Mayıs Üniversitesi
Adana Alparslan Türkeş Üniversitesi
Ahi Evran Üniversitesi
Akdeniz Üniversitesi
Aksaray Üniversitesi
Alanya K. Üniversitesi
Kayseri Üniversitesi
Erciyes Üniversitesi
Ankara Güzel Sanatlar Üniversitesi
Artvin Çoruh Üniversitesi
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi
Batman Üniversitesi
KTÜ
MAKÜ
Tokat G. Üniversitesi
4/5 - (1 vote)

İçerik Oluşturan Hakkında

Evreka

Yorum Ekle