Haberler Üni

40 yaşından sonra 7 üniversite bitirdi 8’inciye hazırlanıyor

ELAZIĞ’da Devlet Hava Meydanları İşletmeleri’nde (DHMİ) teknik personel olarak görev yapan 60 yaşındaki Abdullah Yalınkılıç, 40 yaşından sonra 20 yılda, çeşitli üniversitelerde 7 bölüm bitiren Yalınkılıç, yeni hedefi olan hukuk fakültesi için hazırlanıyor.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü’nde okuyan ve mezun olan Yalınkılıç’ın üniversite aşkı bitmedi. Bir bölüm daha okumaya karar veren Yalınkılıç, bu sefer de İşletme Bölümü´nü kazandı. Daha sonra örgün eğitim de almaya karar veren Yalınkılıç, girdiği üniversite sınavında Fırat Üniversitesi‘nin kazanarak Endüstriyel Otomasyon Bölümü´nü okudu ve mezun oldu. Yalınkılıç, bu sefer aynı üniversitenin Elektronik Teknolojisi Bölümü´nü kazandı. Onu da bitiren Yalınkılıç, Anadolu Üniversitesi Turizm ve Seyahat ve Adalet bölümlerini de bitirerek mezun oldu. Bu sefer yabancı dile öğrenmeye karar veren Yalınkılıç, Munzur Üniversitesi Sakine Genç Meslek Yüksekokulu Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Bölümü’nü kazandı ve geçen hafta yüksek derece alarak mezun oldu.

8. üniversitesine hazırlanıyor

DHMİ’de altyapı elektronikçisi olarak görev yapan Yalınkılıçnöbet sistemiyle çalıştıkları için okuma fırsatı bulduğunu anlatarak, “Bu vesileyle daha önce okuyamadığım üniversitelere devam ettim. İkinci öğretim hayatıma 2000 yılında başladım. Geçen hafta yüksek dereceyle mezun oldum. 7’nci üniversiteyi tamamladım. 8’inciye hazırlanıyorum. Adalet Bölümü ön lisansını bitirdim. Onu, lisansa tamamlayıp hukukçu olmak istiyorum” dedi.

Kaynak: http://www.bursahakimiyet.com

3/5 - (2 votes)

Yorum Ekle

1 Yorum