Bugün

Adana’da hamile kediyi Pitbull’a parçalatan çocuklardan şok sözler

ADANA‘da “Çıtır” isimli hamile kediyi pitbull cinsi köpeğin ağzına atarak öldürten çocuklar adliyeye sevk edilirken, basın mensuplarına “Ben seni vursam bile üzülmem, kediye mi üzüleceğim”, “Yaşımızın yetmediği yerde yaşantımız yeter, biz Denizli çocuğuyuz” dedi.

Adana’nın Seyhan ilçesinde 3 arkadaş yanlarına Pitbull cinsi köpeklerini alarak mahalledeki Defne Caddesi’nde gezmeye başladı. Köpek caddedeki market sahibi Zehra Kuşçu’nun 3 yıldır baktığı “Çıtır” isimli hamile kediyi görünce kovaladı. Çocuklardan biri korkup minibüsün altına giren kediyi tutup çıkarmak istedi. Bu sırada bir çocuk, kediyi kuyruğundan tutup köpeğin önüne attı. Kediyi havada kapan köpek onu saniyeler içinde parçaladı.

Kedinin sahibi durumu polise bildirdi: Hamile kedi, köpek gittikten sonra kalkıp gitmeye çalıştı ancak olduğu yere düşerek telef oldu. Bu anlar ise güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Kedinin sahibi Zehra Kuşçu durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen ekipler, güvenlik kamerası görüntülerinden çocukların aynı mahallede ikamet eden A.Y. (13), kardeşi M.Ü.Y. (14) ve arkadaşları H.P. olduğunu tespit etti.

Polis, A.Y.’nin kediyi tutup köpeğin ağzına attığını, köpeği tutanın ise kardeşi M.Ü.Y. olduğunu belirledi. Polis bu tespitler üzerine çocukları gözaltına aldı. Adana Emniyet Müdürlüğüne bağlı Çocuk Şube Müdürlüğüne götürülen çocuklar, işlemlerinin ardından sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Adli Tıp Birimine götürüldü.

Kediyi tutup köpeğin ağzına atan A.Y., basın mensuplarının “Kedi öldü hiç mi üzülmedin?” sorusu üzerine “Ben seni vursam bile üzülmem, kediye mi üzüleceğim” yanıtını verdi.

Çocuklardan birinin görüntülendiğini görünce “Çekin alem yakışıklı görsün” demesi dikkat çekerken, A.Y.’nin “Ağabeylere selam, çatışmaya devam. Yaşımızın yetmediği yerde yaşantımız yeter, biz Denizli çocuğuyuz” demesi tepki çekti.

Kedinin kendisine saldıracağını düşünmüş: Çocuklar sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi. Burada savcının karşısına çıkan çocuklardan A.Y.’nin yüzmek için evden çıktıklarını, bu sırada sokakta pitbull cinsi köpek bulduklarını, onu da yanlarına aldıklarını, bir süre sonra sokakta kediyle karşılaştıklarını, kedinin kendisine saldıracağını düşündüğünü, bu nedenle kediyi tutup köpeğe attığını söylediği öğrenildi.

Kediyi almaya çalıştık iddiası: Diğer 2 çocuğun ise A.Y.’nin kediyi tutup köpeğe attığını, kendilerinin kediyi almaya çalıştığını ancak güçlerinin yetmediğini söylediği öğrenildi. Çocukların daha sonra köpeği bıraktıklarını belirttiği öğrenildi. Şimdi her yerde pitbull cinsi köpek aranıyor.

Ev hapsi verildi: Şüpheli çocuklar, çıkarıldıkları nöbetçi sulh ceza hakimliğince ev hapsi cezası verildi.

Adana’da hamile kediyi pitbull a parçalatan çocuklara çıkarıldıkları nöbetçi sulh ceza hakimliğince ev hapsi cezası verildi.
Köpeğin parçaladığı “Çıtır” isimli kedinin sahibi Twitter’dan kedinin fotoğrafını paylaşarak “Kedi Bizimdi Pitbul Köpeğe parcalattılar önüne atarak Allah belanızı versin 3 yıldır biz bakıyorduk…” notunu düştü.

1/5 - (1 vote)

Yorum Ekle

1 Yorum