Haberler Selçuk Üniversitesi Üni

Adları tecavüz, tehdit ve şantaja karışan iki Akademisyen açığa alındı

Konya Selçuk Üniversitesinde adları tecavüz, tehdit ve şantaja karışan iki akademisyen Selçuk Üniversitesi tarafından açığa alındı. Konuyla ilgili basın açıklaması yapan Selçuk Üniversitesi şu ifadelere yer verdi;

“Son günlerde bazı basın organları ile sosyal medyada çıkan, Selçuk Üniversitesinin ve toplumumuzun etiğiyle uyuşmayan haberler üzerine kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla bir basın açıklaması gerekli görülmüştür.

Üniversitemizde görevli iki öğretim üyesi arasında yaşandığı iddia edilen olay, savcılığa intikal etmiş olup Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü tarafından da ivedi bir şekilde konuyla ilgili idari soruşturma başlatılmıştır.

Bu kapsamda, idari soruşturmanın selameti açısından, bahsi geçen iki öğretim üyesi görevden uzaklaştırılmış olup konunun hukuki süreci devam etmektedir.

Selçuk Üniversitesi Yönetimi olarak konunun takipçisi olacağımızı belirtir, resmi merciler dışındaki açıklamaların ciddiye alınmamasını rica ederiz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Haberi okumak için: Üniversitede Evli İki Akademisyenin Yasak Aşk Skandalı Yargıya Taşındı

4.3/5 - (3 votes)

Yorum Ekle

2 Yorum

  • Üniversitede ne kadar geri zekalı varda hepsi Mustafa şahin tarafından yerleştirilmiştir. Musa Özcan’ın oğlu mete Özcan Karapınar Myo ya atanmış ancak Sarayönü Myo a görevlendirilmiştir. Ne hikmetse mete Özcan’ın nişanlısı Ayşe nizamlioglu Çumra Myo ya gelmiş iken veteriner olmasına rağmen turizm fakültesine geçirilmiştir . Ayrıca Mustafa Şahin’in kostebekligini yapanlar çabası. İnşallah dur derler