Atılım Üniversitesi Haberler Üni

Atılım Üniversitesinden kronik rahatsızlığı olanlara online sınav imkanı

Ankara’da bulunan Atılım Üniversitesi 2020-2021 eğitim-öğretim yılı güz döneminde eğitim kısmen uzaktan kısmen yüz yüze yapılmasına karar vermişti.

Yüz yüze sınavların devam ettiği Atılım Üniversitesi, kronik rahatsızlığı bulunan öğrencilerin talep etmeleri halinde tüm sınavlarına online olarak girebileceğini açıkladı.

E-Nabız dışında alınan raporlar geçerli olmayacak

Konuya ilişkin Atılım Üniversitesi Rektörlüğü şu açıklamalarda bulundu;

“Kronik rahatsızlığı bulunan öğrencilerimiz tüm sınavlarına, talep ettikleri takdirde online olarak girebileceklerdir. Bu çerçevede, kronik rahatsızlığı olan öğrencilerimizin bu rahatsızlığa ilişkin e-nabız Kişisel Sağlık Sisteminden alacakları Covid19 Kronik Risk Durum Raporunu Rektörlüğe iletilmek üzere kendi Dekanlık/Bölüm Başkanlıklarına teslim etmeleri gerekmektedir. Söz konusu belgenin Üniversitemizde bu amaçla oluşturulan Komisyon tarafından onaylanmasından sonra yalnızca bu öğrencilerimizin sınavları online olarak yapılacaktır. E-Nabız Kişisel Sağlık Sisteminden alınacak Covid-19 Kronik Risk Durum Raporu dışındaki herhangi bir rapor değerlendirmeye alınmayacaktır” denildi. 

3/5 - (1 vote)

Yorum Ekle