Atılım Üniversitesi Haberler Üni

Atılım Üniversitesinin ticari kaygıları öğrencilerin sağlığını riske atıyor iddiası

Bilindiği üzere Covid-19 vakalarının yeniden tırmanışa geçmesiyle ülke genelinde kısıtlamalar tekrar başladı. Bu kısıtlamaları başında sokağa çıkma yasakları, yaş durumuna göre kısıtlamalar ve belli saatler haricinde insan topluluğu oluşturan tüm alanların kapatılmasına karar verildi.

Bazı üniversiteler hariç neredeyse tamamına yakını güz dönemini uzaktan eğitim modeli ile online devam ettirmekte. Hatta ara sınavlarda online yapılmakta.

Bugün gündeme gelen Atılım Üniversitesi ise Ülke genelinde yapılan kısıtlamalara rağmen kısmen yüz yüze devam ettirdiği yüz yüze eğitimi aynı şekilde sürdürmeye karar verdi. 

Aynı zamanda Atılım Üniversitesi’nin sınavlarının da yüz yüze yapacağını açıkladı. 

Atılım Üniversitesinin aldığı bu karar öğrencilerden büyük tepki topladı. Vakaların hızla arttığı bir dönemde yüz yüze eğitim almak istemediklerini belirten öğrenciler, üniversitenin aldığı bu karardan vazgeçmesini bekliyor.

Diğer iddialara göre de Atılım Üniversitesi ticari kaygılar yaşadığı için, ücret iadesi talebinde bulunulmaması için yüz yüze eğitimi devam ettirdiği dile getirildi. 

ilginizi çekebilirAtılım Üniversitesi’nin Yüz Yüze Eğitimi sürdürme ısrarına öğrencilerden tepki

Yorum Ekle

2 Yorum