Gündem Neden TT Oldu?

Avukat Ünal Işık Tutuklansın – Neden TT Oldu?

#AvukatÜnalIşıkTutuklansın

Twitter’ın Türkiye gündeminde bugün #AvukatÜnalIşıkTutuklansın etiketi yer aldı.

B. (kartanesi_04) kullanıcı isimli bir kadın Twitter‘da, Avukat Ünal Işık tarafından cinsel saldırıya maruz bırakıldığını ve Işık’ın ailesi ile arkadaşlarından hem tehdit hemde hakaret içerikli mesajlar aldığını duyurdu.

Twitter’da kısa sürede gündeme gelen cinsel saldırı iddiası büyük tepki çekti ve Av. Ünal Işık’ın tutuklanması için gündem oluşturuldu.

B. kullanıcı adlı 19 yaşındaki kadın şu paylaşımda bulundu;

Yaşamıma son vermeden önce bir kaç şey yazmak istiyorum: 19 yaşındayım.. Avukat ünal ışık in cinsel saldırısına uğradım… ailesi ve arkadaşları tarafından defalarca tehtit ve taciz edildim… bu olayı yaşadığımdan beri ölmek istiyorum..

Twitter @kartanesi_04

Bunun gibi binlerce mesaj aldım ailesinden arkadaşlarindan kendisinden… Bana ” seni akıl hastanesine veya psikiyatriye götürelim tedavi edelim parasını biz ödüyecez, sana istediğin kadar para vericez” diye teklifte bulundular.

Twitter @kartanesi_04

Onurum gururum incindi,, kalbim kırıldı..Beni dizlerimin üstüne çöktüren bu vahşi insanlarla daha fazla mücadelede edemiyorum.. Bu dünyayı terk ediyorum

Twitter @kartanesi_04

Edinilen bilgiye göre İstanbul Barosu’na kayıtlı Avukat Ünal Işık, geçen yılda iş görüşmesine gelen bir kadına cinsel saldırıda bulunmuş ve tüm delillere rağmen ceza almamış.

Ne olmuştu?

Avukat Ünal Işık, geçen yıl iş görüşmesi için ofisine gelen bir kadına cinsel saldırıda bulunmuş; olayın üstü kapatılarak dava karartılmıştı. Ünal Işık’ın nişanlısı, şikayetinden vazgeçmesi için genç kadına mesajlar atarak “Adaletin olmadığı bir ülkede adalet aramaya çalışıyorsun, zaten cezasını çekiyor” ifadelerini kullanmıştı. Işık, nişanlısının da olayı doğrulamasına ve tüm delillere rağmen cezasız kalmıştı.

birgun

B. kullanıcı adlı kadının tweet’i

https://twitter.com/kartanesi_04/status/1299290545156763648
https://twitter.com/kartanesi_04/status/1299290571014656001
https://twitter.com/kartanesi_04/status/1299290574038667264

Twitter’da ki tepkiler;

https://twitter.com/sudeebmyy
4/5 - (1 vote)

Yorum Ekle