Gündem Neden TT Oldu?

Başörtülülere Saldırı – Neden TT Oldu?

İstanbul Karaköy‘de başörtülü bir kadın arkadaşıyla birlikte yürüdüğü sırada karşıdan gelen başka bir kadın tarafından yumruklu saldırıya uğradı. Saniye saniye güvenlik kamerasına yansıyan olay Sosyal Medya’da tepki aldı.

Saldırıya uğrayan kadın ve yanındaki şaşkınlık içerisinde kalırken çevredeki kişilerde olayı sadece izlemekle yetindi.

15 Kasım 2019 saat 15:30 sıralarında gerçekleşen olay sonrası saldırıya uğrayan kadın ilk şoku atlattıktan sonra arkadaşıyla birlikte karakola giderek şikayetçi oldu.

Paylaşılan saldırı görüntüsü Twitter Türkiye Gündeminde yer aldı.

Twitter’da “Başörtülülere Saldırı”

Mehmet_Işılak @mehmet__Isilak
Başörtülülere Saldırı yoktur kardeşim, azgın azınlık tarafından tüm #müslüman Türklere ve islama saldırı vardır! Çocuklarımızı putlarına taptırmaları, aileyi yok etmeleri ve adalete olan güveni sarsmaları bundandır!

Hüseyin @huseyincckk
Şu olay bir shortlunun başına gelseydi bütün sosyal medya ayakta bütün ünlüler twit atmakla meşguldü. Ama onun başı kapalı ve sadece yolda yürüyor. Konuşmazlar çünkü provakasyon yapılacak bir şey yok.

ayşegül gülmüş @Aysegulmus
Başörtülülere saldırı yanlıştır ancak aynı zamanda şort giydiği için dövülenler de unutulmamalı. İsteyen başörtüyle gezsin, isteyen kolsuz tişört ve kısa şortla gezsin. Başörtü sevmeyen “medeni” tayfada da yanlışlık var, “açık saçık” giyinmeyi sevmeyen “dindar” tayfada da.

orhan tekten
Başörtülülere Saldırı gündemi değiştirme peşinde olan kişilerce kurgulanıp servis edilmiş bir olaydır… Çokta dikkate almaya değmez. Videoyu ve Twitterleri ilk yayımlayan kişilere bakın, mutlaka daha öncede benzer şeylere girişmiştir.

@mnzrr__
Başörtülülere saldırı yapanlar her sıkıştığınızda özgür bi ülkedeyiz istediğimi giyerim muhabbetini yapmayı biliyorlar ama sıra başörtüye gelince içlerindeki şeytanı her halleriyle ortaya çıkarıp defolun demesini çok iyi biliyorlar pislik zihniyetsizler.

YasEMİN @yasemininizm
Başörtülülere saldırı haberleriyle siyanürle intihar edip yaşamına son verdikleri iddia edilen vatandaşları gündemden düşürmek gayesinde olanlar!!! Ekonomi ortada ve başörtüsü üzerinden siyaset yapmanız artık bu milletin midesini bulandırıyor!

4.5/5 - (13 votes)

Yorum Ekle