Boğaziçi Üniversitesi Haberler Üni

Bir Üniversite Kararını Verdi Dersler Online Yapılacak

Uzun zamandır başta öğrenciler ve eğitim görevlileri tarafından Üniversitelerin 2020-2021 eğitim öğretim yılında yüz yüze eğitim verip vermeyeceği merakla bekleniyordu. Fakat konuyla ilgili bugüne kadar hiçbir üniversite salgının durumuyla ilgili net bir bilgi olmadığı için açıklama yapamıyordu.

İlk karar Boğaziçi Üniversitesi‘nden

Boğaziçi Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Mehmed Özkan, öğrencilere gönderdiği e-posta ile 2020-2021 Akademik Yılı Güz Döneminde hazırlık eğitiminin online yapılacağını, lisans ve lisansüstünde ise derslerin sadece zorunlu hallerde yüz yüze yapılacağını duyurdu.

Boğaziçi Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Mehmed Özkan tarafından öğrencilere gönderilen e-posta’da;

“Salgının yayılma dinamikleri, üniversitemizin öğrenci yurtlarında ve sınıflarda bulaş riskinin güçlü olabileceğini gösteriyor. Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi’nde belirtilen önlemlere göre, derslerin yüz yüze yapılacak olması durumunda gerek yaklaşık 3600 öğrencilik yurt kapasitemizi, gerekse sınıf yoğunluklarımızı ciddi oranda düşürmemiz gerekiyor. Bu nedenle, ülke çapında aksi yönde bir karar alınmadıkça, 2020-21 güz döneminde yüz yüze eğitimi sadece zorunlu hallerde yapacağız.

Alınan önlemler çerçevesinde üniversite senatomuz oy birliği ile güz 2020 eğitim-öğretim döneminde hazırlık sınıfı eğitiminin tümüyle çevrimiçi yöntemlerle yapılmasına karar verdi. Bizi mutlu etmeyen ama mecbur kaldığımız bu kararın şimdilik sadece güz dönemiyle sınırlı olduğunun altını çizmek istiyorum.” ifadelerine yer verildi.

4/5 - (2 votes)

Yorum Ekle

2 Yorum

  • Uygulamaları ders gerektirmeyen tüm bölümlerin alacağı karar eninde sorunda bu olacak. Durum onu gösteriyor.

    • Ek olarak yine çoğu üniversite diş ve tıp gibi bölümleri yüz yüze yapacağını açıkladı. Peki inşaat ve diğer mühendislik bölümleri nasıl uzaktan olacak orasıda ayrı