Boğaziçi Üniversitesi Haberler Kampüs Üni

Boğaziçi Üniversitesi Kararını Verdi Dersler Online Yapılacak

Koronavirüs sürecinde 2020-2021 eğitim öğretimde Üniversitelerin açılıp açılmayacağı merak konusu olurken ve hiçbir üniversiteden konuyla ilgili açıklama yapılmazken bugün ilk açıklamayı yapan üniversite Boğaziçi Üniversitesi oldu.

Boğaziçi Üniversitesi 2020-2021 Akademik Yılı Güz Döneminde hazırlık eğitiminin online yapılacağını, lisans ve lisansüstünde ise derslerin sadece zorunlu hallerde yüz yüze yapılacağını duyurarak öğrencilerinin ve eğitmenlerinin merakını giderdi.

Duyuru Prof. Dr. Mehmed Özkan tarafından öğrencilere gönderilen bir mail ile yapıldı. Gönderilen mailde özetle aşağıdaki ifadeler yer aldı;

“Salgının yayılma dinamikleri, üniversitemizin öğrenci yurtlarında ve sınıflarda bulaş riskinin güçlü olabileceğini gösteriyor. Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi’nde belirtilen önlemlere göre, derslerin yüz yüze yapılacak olması durumunda gerek yaklaşık 3600 öğrencilik yurt kapasitemizi, gerekse sınıf yoğunluklarımızı ciddi oranda düşürmemiz gerekiyor. Bu nedenle, ülke çapında aksi yönde bir karar alınmadıkça, 2020-21 güz döneminde yüz yüze eğitimi sadece zorunlu hallerde yapacağız.

Alınan önlemler çerçevesinde üniversite senatomuz oy birliği ile güz 2020 eğitim-öğretim döneminde hazırlık sınıfı eğitiminin tümüyle çevrimiçi yöntemlerle yapılmasına karar verdi. Bizi mutlu etmeyen ama mecbur kaldığımız bu kararın şimdilik sadece güz dönemiyle sınırlı olduğunun altını çizmek istiyorum.”

4/5 - (1 vote)

Yorum Ekle