Haberler Üni Yozgat Bozok Üniversitesi

Bozok Üniversitesinden öğrencilerini isyan ettiren sistem

Yozgat Bozok Üniversitesi öğrencileri bugün Sosyal Medyada ayaklanarak, Üniversitenin aldığı yoğunlaştırılmış Uzaktan Eğitim kararına isyan etti.

İddiaya göre Yozgat Bozok Üniversitesi, Uzaktan Eğitim ile sürdürdüğü derslerde yoğunlaştırılmış ödev, sınav, quiz ve forum gibi aktivitelerle öğrencileri gün boyu bilgisayar ekranına kilitlemeyi hedefliyor. Üstelik tüm bu etkileşimlerin mevcut dersler sonrasında tamamlanması bekleniyor. Öğrenciler ise gün boyu zamanlarının yalnızca mevcut derslere girmeye yettiğini belirterek, uygulamanın hafifletilmesini istiyor.

ilginizi çekebilirBozok Üniversitesi Rektöründen “öğrencileri isyan ettiren” sistemle ilgili açıklama

Öğrencilerin iddiasına göre Bozok Üniversitesi, BOYSİS üzerinden aşağıdaki Uzaktan Eğitim Planını öğrencilere mesaj olarak gönderip, işleyiş şeklinin bu şekilde devam edeceğini bildirmiş.

“Forum ve çevrimiçi sınavlar ders saatlerinde canlı dersten sonra yapılacaktır. Bu forum ve sınavlara katılmayanların puanları 0 olarak değerlendirilecektir. Dolayısıyla derslere katılımınız zorunludur.

Aşağıda bu etkinliklerin puan dağılımı şöyledir: – Ödevler 5 tane ödev olacaktır, her biri 10 puandan oluşup toplamda 50 puan, – çevrimiçi sınavlar 7 sınav olacaktır, her bir sınav 5 sorudan oluşup 5 puan değerinde olacaktır, toplamda 35 puan, – Forumlar 5 forum olacaktır, her bir form 3 puan olup toplamda 15 puan olacaktır. Dolayısıyla ödev, forum ve sınavların toplamı 100 puan üzerinden değerlendirilecektir.”
– Boysis –

Tüm üniversitelerin öğrencileri tarafından Uzaktan Eğitim henüz benimsememiş ve kabul görmemişken, öğrenciler henüz alışma aşamasındayken öğrencilerin Uzaktan Eğitimden bu derece soğutulmasına da anlam verilemiyor.

kampusblog.com

#bozokögrencidenneistiyor ?

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda belirtebilirsiniz.

Yorum Ekle

4.6/5 - (15 votes)

Yorum Ekle

8 Yorum

  • Bu kadar olurmu ya alttan aldıgımıza bu derslere yetiiişilmiyo bu kadarda zorlanırmı nolırdu sanki vize ve final yapsaydınız sadece

  • Yozgat gazetesi sorunlarımızı haber yapmış
    yozgatgazetesi.com/egitim-kultur/yobue-de-yeni-ara-sinav-uygulamasina-sosyal-medyada-tweet-li-isyan-144098.html

  • Benim ne şarjım dayanıyor ne internetim nede vaktim. Kardeşime de ödevlerinde yardım etmem gerekiyor. Ev işleri de var. Beynim patlayacak ya. Ne olur az insaf yaa. Bizi telefona mahkûm ettiniz. Bu dönemi daha da zorlaştırıyorsunuz. Neden diğer üniversiteler gibi olamıyorsunuz?

  • Gerçekten bun ya insanlarla dalga mı geçiyorsunuz siz bu pandemi sürecinde herşeyi daha da zorluyorsunuz yazıklar olsun ya böyle sisteme

  • 16 dersim var sinav olacagi zaman boysisten bildirim gelmiyo sinavin var olup olmadigina dair. Turnike diye bi uygulama getirdiler 15 16 sayfalik odev veriyorsunuz her sayfada bir kelime ciksa yine % yuz kopya diye hesaplaniyo. Daha konusalacak cok sey var ama derdimizi anlayan yok.

  • 15 dersim var girmem gereken sınav sayısı tam tamına 105 yani bu sistemi düşününenler bunun bir
    Öğrenci için ne kadar zorlayıcı olduğunu anlayamadı mı bilgisayat ve telefona bağımlı oldık süreklı ödev sınav ve quiz altında bizi karanlıktan aydınlıga mı çekecekler ben hayatım ömrümde böyle sistem görmedim