Bülent Ecevit Üniversitesi

Bülent Ecevit Üniversitesi’nde 10 Kasım Etkinlikleri Gerçekleştirildi

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, kampüs içerisinde 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü etkinlikleri gerçekleştirdi.

Bülent Ecevit Üniversitesi 10 Kasım paylaşımda aşağıdaki ifadeleri kullandı;

“Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 82. yıl dönümünde üniversitemizde düzenlenen tören ve etkinliklerle anıldı.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla ilk etkinlik Farabi Kampüsü tören alanında yapıldı. Çelenk Sunma törenine Rektör Yardımcılarımız, akademik ve idari personel katıldı. Atatürk Büstüne çelenk sunulmasıyla başlayan tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sona erdi.

Çelenk Sunma Töreninin ardından Atatürk’ü anma günü etkinlikleri kapsamında Üniversitemiz Devlet Konservatuvarı Dr. Öğr. Üyesi  Mehmet Şahin Akıncı  ve Öğr. Gör. Ceren Göğüş Gürdal tarafından ’10 Kasım Atatürk’ü Anma Konseri’ verildi. YouTube ‘de canlı olarak yayınlanan konserde Atatürk’ün sevdiği şarkılar  seslendirildi.

Konserin ardından online olarak gerçekleştirilen  Fen Edebiyat Fakültesi Öğr. Üyesi  Doç. Dr. Yücel Namal’ın anlatımıyla ’10 Kasım Atatürk  ve Türkiye’  başlıklı konferans ile etkinlikler devam etti.  Kurtuluş Savaşı’ndan Cumhuriyetin ilanına kadar geçen Milli mücadele döneminde halkın zor koşullar içinde  vatan ve Cumhuriyete sahip çıkışının  öneminin anlatıldığı konferansta Atatürk’ün yaşamından kesitler de paylaşıldı.”

Resim
Resim
Resim
Rate this post

Yorum Ekle