Kampüs

Büyük Hayallerinizi Gerçeğe Dönüştürmenin 10 Yolu

Büyük bir hayaliniz var, bu gerçekten çok güzel. Peki bunun sadece hayal olarak mı kalmasını istiyorsunuz? Elbette ki gerçekleşmesini isterseniz, hayalinizi gerçekleştirmek için istemekten daha fazlasını yapıp harekete geçmeniz gerekecek.

1- Buna inanın

Büyük bir hayali gerçekleştirmek için her şeyden önce kendinize inanmanız gerekir. Kulağa basit geliyor, ama pek çok insan kendileri için çok büyük olduğunu veya gerçekten ulaşılmaz olduğunu düşündüğü bir hayali takip ediyor. Büyük hayalini gerçekleştirmenin ilk adımı, mümkün olduğuna inanmaktır.

2- Günlük işlemler yapın

Hayal etmek aksiyon olmadan bir şey ifade etmez. Büyük hayalinizi gerçeğe dönüştürmek için günlük eylemler yapın. Ne kadar küçük olursa olsun, önemli değil, her eylem büyük hayalinize bir adım daha yaklaşmanızı sağlayacak. Her gün yapılan küçük eylemler o an önemli gibi görünmese bile her geçen gün toplanarak büyüyecektir.

3- Zaman çizelgesi

Eğer belirli bir iş için zaman dilimleri belirlemediyseniz saatler, günler, haftalar ve aylar kolayca kaçar gider. Büyük hayalinize giden eylemler için bir zaman dilimi oluşturun ve hayalinize giden yolda sadece o zaman dilimlerinde ilgilenin, bu sizin daha düzenli ve sıkılmadan ilerlemenizi sağlayacaktır. Bunun için bir başlangıç tarihi ayarlayın ve kilometre taşlarına ulaşmak için harekete geçin.

4- Büyük ve gerçekleşmiş gibi hayal edin

Her şey büyük hayal etmeye başlar! Hayalinizdeki en şaşırtıcı enkarnasyonu hayal edin ve bunu başarmanın nasıl bir duygu olduğunu düşünün. Başardığınızda sonuç olarak hayatınız nasıl olurdu?

5- Çevrenizdekileri boş verin

Ne zaman büyük bir hayal peşindeyseniz, her zaman bunun yapılamayacağını söyleyen kişiler olacaktır. Arkadaşlarınız ve aileniz olabilir, ama sadece onları önemsediğiniz için haklı olduklarını düşünmeyin. Genellikle insanlar bir şeyin yapılamayacağını söylerken bunu sadece kişisel deneyimlerinde mümkün olmadığından yaparlar. Onları dinleme; Sen büyük hayalini gerçekleştirmek için dürtü, motivasyon ve yetenek ile eşsiz bir bireysiniz.

6- Hayallerinizi başkalarıyla paylaşın

Büyük hayaliniz kilitli kalmasın, başkalarıyla paylaşın. Herkes onunla temasa geçmese de, yapacak olacak ve bu insanlar hayalinizi gerçekleştirmede size büyük bir yardımcı olabilirler. Size inanan insanlar aşağıdayken sizi güçlendirecek, motive ve ilhamlı tutacak ve de en çok ihtiyaç duyduğunuzda sizi doğru insanlarla temasa geçirecektir.

7- Beklentilerinizi bırakın

Büyük bir rüyaya doğru çalışırken beklentilerin olmaması zor tabii ki… Beklentilerinizi düşürün ve yol boyunca belirli şeyler tam olarak plana girmediğinde hayal kırıklığına uğramadan büyük hayalinizi sürdürme özgürlüğüne kavuşacaksınız.

8- Kaçınılmazlık Zihin Kümesi’ni benimseyin

Kaçınılmaz bir zihin kümesi, büyük hayalinizi gerçekleştirmeden önce bunun sadece bir zaman meselesi olduğunu bilmekle ilgilidir. Olmazsa, ne zaman olacağı hakkında değil . Kaçınılmaz bir zihin setiyle çalıştığınızda, başarı ön plana çıkar ve motivasyonunuz ve işiniz onu yansıtır. Kaçınılmazlık zihni güçlüdür çünkü tüm bakış açınızı değiştirebilecek potansiyele sahiptir.

9- Büyük hayallerinize yer açın

Büyük rüyanızın gelişmesi için, yaşamınızda buna yer açmanız gerekir. Artık size hizmet etmeyen her şeyi temizlemeniz ve büyük rüyanız üzerinde çalışmak için zaman ve mekan yaratmanız gerekir. Bu, günlüğünüzdeki diğer taahhütleri silmek veya bir ev ofisi yaratmak anlamına gelebilir.

10- Devam edin

…ve önemlisi devam edin, devam edin, devam edin

Lifehack / Michaela Cristallo – Fotoğraf @jjalonso

4.8/5 - (5 votes)

Yorum Ekle