Haberler Üni Yıldız Teknik Üniversitesi

Çocuk Yaşta Evliliği Savunmasıyla Tepki Çeken Profesör Derste Protesto Edildi

Yıldız Teknik Üniversitesi‘nde görevli olan Prof. Dr. Bedri Gencer çocuk yaşta evliliği savunan tweetiyle tepkileri üzerine çekmişti.

Elazığ depremi sonrası yazdığı tweet ile tepki çeken Prof. Dr. Bedri Gencer, bu sabah gerçekleştirdiği ilk dersinde öğrenciler tarafından protesto edildi. Prof. Dr. Bedri Gencer’in çocuk tacizini meşru kılan beyanlarını hatırlatan öğrenciler dersi topluca terk etti.

Profesör’den öğrenciye “Cırcır yapma”

Öğrencilerin tepkileri üzerine pedofiliyi savunduğu sözlerinin bir kere daha meşru olduğunu savunan Gencer, itiraz eden bir bayan öğrenciye ise “cırcır yapma” sözleriyle çıkıştı.

Profesör’den Abdullah GÜL örneği

Gencer kendisine tepki gösteren öğrencilere “Abdullah Gül eşiyle kaç yaşında evlendi?” diye cevap verdi. Öğrencilerin topluca sınıfı terk etmesi üzerine “Sizin arkanızda kimler var biliyorum” diyerek söylendi.

Gencer, daha öncesinde boşanmış kadınların “hafif kadınlar” olduğunu ima ettiğini de reddetti.

Öğrenciler protestoyu bir adım daha ileriye taşıdı

Yıldız Teknik Üniversitesi‘nde bazı öğrenciler Prof. Dr. Bedri Gencer’in dersini bırakmak için harekete geçti. Öğrenciler bölüme konuyla ilgili dilekçe yazmaya başladı.

Öğrencilerin Gencer’in dersini bırakmak için yazdığı dilekçe

Profesör Gencer skandal tweet’inde ne demişti?

Gencer yaptığı paylaşımda “Allah’ın helal kıldığı yaşta evliliği tecavüz sayarak, mutlu yuvaları bozarak, gayretullaha dokunmayalım. Az kaldı…”

Gelen tepkiler üzerine Gencer tweet’i kaldırmak zorunda kalmıştı.

Tweet sonrası Üniversite yönetimi de tepki göstermişti

Yıldız Teknik Üniversitesi de yaptığı açıklamada, Prof. Dr. Bedri Gencer’in Elazığ depremiyle ilgili büyük tepki çeken sözlerine ilişkin inceleme başlatıldığını duyurmuştu. Üniversite açıklamasında, “haddini aşan ve kabul edilmesi mümkün olmayan paylaşım” ifadelerine yer vermişti.

Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerin dersi terk etme videosu

4/5 - (1 vote)

Yorum Ekle