Haberler Siirt Üniversitesi Üni

Cumhurbaşkanının Çağrısına Rağmen Rektör 7 Personelini İşten Çıkardı

Siirt Üniversitesinin uygulama anaokulunda görev yapan 3 öğretmen, 3 yardımcı personel ve bir aşçı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “koronavirüs sürecinde çalışanların işten çıkarılmamasıyla” ilgili yaptığı uyarılara rağmen Rektör Prof. Dr. Murat Erman tarafından işten çıkartıldı.

Siirt Üniversitesi Rektörü Murat Erman tarafından PTT ile personele gönderilen postada, “Ülke genelinde görülen Covid-19 salgını sebebiyle mevcut anaokulunun faaliyetleri durdurulmuş bulunmaktadır. Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü olarak herhangi bir gelir olmaksızın ödeme yapamayacak olmamızdan dolayı, 4857 sayılı İş Kanununun 25. Maddesi III. Fıkrasına ‘İşçiyi iş yerinde bir haftadan fazla süre ile çalışmaktan alıkoyan zorlayıcı bir sebebin ortaya çıkması’ istinaden 31 Mart 2020 tarihi itibari ile sigorta ayrılış bildirgeniz düzenlenerek sözleşmeniz fesih edilmiştir” açıklamalarına yer verildi.

3.9/5 - (8 votes)

Yorum Ekle

6 Yorum

  • Bir yıldız verdiysem bu haberiniz değil rektörün yaptığı haksızlığadır.

    Söz konusu okul bugüne kadar döner sermayeye katkı sağlamış mı? Sağlamış. Fazladan kar elde ettiği aylar günler olmuş mudur? Olmuştur. Peki neden şimdi birkaç ay idare edilmedi o personellerde işten çıkartıldı?

  • Şu an haber linkini bulamadım. Bu rektör değil miydi yaşadığı konutun aylık bakımına 6 bin lira harcayan? Yazık günah!

  • Bugüne kadar siirt üniversite ne yapmış? Elle tutulur gözle görülür bir projeleri, bilime bir katkısı, bilimi bile geçtim en küçük bir fayda sağlamış mı herhangi bir şeye??? “Olsun” diye açılmış boş bir üniversite. Sırf devletin parasını yiyor.

    • Türkiyede ki birçok üniversite gibi bu da istihdam oluşturmak için açılmış bir üniversite