Akademisyen

Derviş Boztosun

Prof. Dr. Derviş Boztosun Eylül 2018’den itibaren Kayseri Üniversitesi‘nin Rektör Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

1996 yılında İnönü Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünde Lisans eğitimini tamamlayan Boztosun, yine aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. Doktorasını ise 1999 – 2006 yılları arasında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Bölümünde tamamlamıştır.

2007 – 2013 yılları arasında Erciyes Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu İktisadi Ve İdari Programında Yardımcı Doçent olarak görev yapmış, 2013 yılından Erciyes Üniversitesinin bölünmesi sürecine kadar Erciyes Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Muhasebe ve Finans Yönetimi programında Yardımcı Deçent olarak görevde bulunmuştur.

Profesör unvanının alan Derviş Boztosun günümüzde halen Kayseri Üniversitesi Rektör Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Bağlantılı Haberler

Kişiyle ilgili medyadaki haberleri göster
3.9/5 - (18 votes)

Yorum Ekle

6 Yorum

 • Son derece kibar ve saygıdeğer bir beyefendi. Her şeyden önce çok nazik. Yolunun açık olmasını dilerim.

  11
  6
  • Bence Derviş Boztosun hoca rektör olmasın. Çok güler yüzlü ve ılımlı. Akademik ve idari personeller iyice şımarır. İlçelerde personeller at koşturuyor zaten, bir de yüz bulurlarsa iyice uçarlar. O nedenle şimdiki rektör iyi akademisyen ve idari personeller sevmese de.

   9
   1