Düzce Üniversitesi Üni

Düzce Üniversitesi Hangi Bölümlerin Hibrit Olacağını Belirledi

Düzce Üniversitesi 5 Ekim’de başlayacak 2020-2021 yılı güz dönemi eğitimin nasıl yapılacağına dair bilgileri paylaştı.

Düzce Üniversitesi de diğer birçok üniversite gibi uzaktan eğitim modelini tercih etti.

İyi hazırlanmış bir tablo ile açıklama yapan Düzce Üniversitesi, hangi bölümlerin ve hangi sınıfların yüz yüze veya uzaktan online eğitimle ders işleyeceğini açıkladı.

Düzce üniversitesinin 2020 – 2021 akademik yılı güz dönemi lisans eğitimi öğretim planı tablosu şu şekilde

Resim

Düzce üniversitesinin 2020 – 2021 akademik yılı güz dönemi önlisans eğitimi öğretim planı tablosu şu şekilde

Düzce Üniversitesi tarafından yapılan resmi açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verildi;

Değerli Öğrencilerimiz; İnsan sağlığını her zaman ön planda tutan Üniversitemiz, 2020-2021 Akademik Yılı Güz Dönemi için sizlerin sağlığını göz önünde bulundurarak koşullara en uygun eğitim öğretim modelini hayata geçirmek amacıyla bir dizi çalışma yürütmüştür.

Tüm Fakülte Dekanlarımız, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokul Müdürlerimiz, Bölüm Başkanlarımızla bir araya gelen Üniversite Yönetimimiz, Covid-19 salgınının Ülkemiz ve şehrimizdeki mevcut durumu, ulaşım ve barınma gibi birçok faktörü göz önüne alarak bu faktörlerin salgının yayılması üzerine etkisini, yapılan toplantılarda detaylı bir şekilde değerlendirmiş ve eğitim modeli konusunda öneriler geliştirmiştir.

Son olarak 04 Eylül 2020 tarihinde yapılan Senato Toplantısındaki değerlendirmeler sonucunda; Üniversitemiz bünyesindeki bazı bölümlerde uzaktan, bazı bölümlerde hibrit olarak eğitim-oğretimin sürdürülmesi kararı alınmıştır.

Alınan karar gereğince bölümlerimizde uygulanacak yöntemi gösteren tablolara https://ogrenciisleri.duzce.edu.tr/internet adresinden de ulaşabilirsiniz.

05 Ekim 2020 tarihinde başlayacak yeni akademik yılımızda hepinize sağlıklı ve başarılı bir eğitim yılı dileriz.
Düzce Universitesi Rektörlüğü”

4.5/5 - (2 votes)

Yorum Ekle