Erciyes Üniversitesi Haberler Üni

Erciyes Üniversitesi Kimyasal ve Nükleer Tehditlere Karşı Saha Tatbikatı Yaptı

Erciyes Üniversitesi Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer Tehditlere Karşı Saha Tatbikatı yaptı.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından düzenlenen tatbikata, Vali Şehmus Günaydın, Kayseri 2. Hava İkmal Bakım Merkezi ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke, Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Ahmet Güney ile çok sayıda kurum temsilcisi ve personel katıldı.

Vali Şehmus Günaydın’ın talimatı ile başlayan tatbikatta senaryo gereğince itfaiye ekipleri yangına müdahale etti ve özel kıyafetli ekipler de alanda biyolojik ve radyasyon tehlikesi nedeniyle koruma bantları oluşturdu.

Vali Günaydın, “Burada eksiklikler iyi tespit edilirse, bu konudaki eğitimlerimizi de daha da sıklaştırarak, bu arkadaşlarımızı iyi eğiterek, bu olaylardaki kaybımızı minimize edecek her türlü tedbiri alacağız. Olmaz, olmaz değil. Yani bu olaylar oluyor. Yaşanıyor. İşte bu olaylar yaşandığında bizlerin bu olaylara anında, sağlıklı ve etkili bir şekilde müdahale etmemiz için mutlaka ve mutlaka arkadaşlarımızı her zaman hazır tutmak zorundayız. Ben arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

4/5 - (1 vote)

Yorum Ekle