Erciyes Üniversitesi Haberler Üni

Erciyes Üniversitesi Yemekten Çıkan Böceklerle İlgili Açıklama Yaptı

Türkiye’nin ilk 10 Üniversitesi arasında yer alan Erciyes Üniversitesi’nin yemekhanesinde öğrencilere verilen yemeklerden çeşitli böceklerin çıktığı iddia edilerek, öğrenciler tarafından fotoğraflanıp geçen günlerde sosyal medyada paylaşılmıştı. Konuyla ilgili Erciyes Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’ndan bir açıklama yapıldı.

[su_quote cite=”Erciyes Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı”]Son zamanlarda yemeklerden çıkan haşere problemini çözmek için öncelikle riskli sebzeleri tespit ettik.Daha sonra bu sebzelerin ayıklanması ve temizlenmesi için ekstra tedbir aldık.Günlük hazırlanan yemek sayısının 11.000 olması sebebiyle hazırlanan malzemelerin miktarı fazla olduğundan bu riski ortadan kaldırmak için bu sıkıntılı sebzeleri yemeklerden çıkardık.

bu yemekte yaşanan sıkıntının karnabahardan kaynaklandığını düşünüyoruz.Çünkü karnabaharı işlenmiş ve donuk olarak alıyoruz.

Bu yemek için de 1500 kg karnabahar alındı.Karnabaharlar 100 derece sıcaklıktaki suda haşlandı ve 230 derece fırında tekrardan pişirildi.İki yüksek ısılı işlemden geçirildi.

11.000 kişilik harmanlanarak hazırlanmış olan bu yemekte,bir bütün halinde üstüne konulmuş gibi herhangibir haşerenin kalması mümkün değildir diye düşünüyoruz.

Yine de bu ürünü tedarik ettiğimiz firma ile ilgili gerekli görüşme ve yazışmalar yapılacaktır.

Erciyes Üniversitesi köklü ve saygın bir yapıya sahiptir.Bu tür kötü olaylarla anıldığımız için üzgün olduğumuzu belirtir başta öğrencilerimiz olmak üzere tüm halkımızdan özür dileriz.[/su_quote]

Sosyal Medyada paylaşılan o fotoğraflar;

3.5/5 - (2 votes)

Yorum Ekle