Gündem Haberler Üni

Erdoğan MKYK toplantısında Üniversite ve KYK’ların açılmasıyla ilgili ne dedi?

Bugün Twitter gündeminde #reisünileriaçar etiketi yer aldı. Etiket ile birlikte bazı hatalı bilgilerde paylaşıldı.

Tweetlerin arasında “MKYK toplantı sonrası okullar açılsın önerisine Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Özel yurtlar ve Kyk’lar Ekim ayında kendisini hazırlasın” dedi şeklinde gerçek dışı bilgilerde bulunuyordu.

23 Eylül’de AK Parti MKYK toplantısı yapıldığı ve okulların – üniversitelerin açılması konusunun gündeme geldiği doru. Fakat Twitter’da yapılan paylaşımlarda bazı hatalar bulunuyor.

ilginizi çekebilirÜniversite öğrencilerine de ücretsiz internet verilecek mi?

Örneğin yukarıdaki Twitter kullanıcısı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendi ağzından “Özel yurtlar ve Kyk’lar Ekim ayında kendisini hazırlasın” denildiğini iddia ediyor. Fakat İddia edildiği gibi bir konuşma toplantıda yapılmadı.

AK Parti MKYK’sında ne oldu?

AK Parti MKYK’sında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “okullar açılsın” önerisi getirildi.

AK Parti’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kurmayları, okulların ve yurtların tamamının açılması önerisiyle geldi. Partililer bu önerilerinin gerekçesini ise üniversiteler sayesinde ekonomileri ayakta duran illerin zor durumda olması ve çocuklarda obezite başlangıcının artmasıyla savundu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a partisinin MKYK toplantısında üyeler, pandemi ile birlikte esnafın zarar ettiğini örneklerle anlattı. Kurmaylar, “Sadece üniversite ve üniversite öğrencileri ile geçinen bazı iller var, esnaf sıkıntıda, üniversiteler, yurtlar ve okullar tamamı açılmalı” dediler.

Yani paylaşımlarda yer aldığı gibi Cumhurbaşkanı Erdoğan “Özel yurtlar ve Kyk’lar Ekim ayında kendisini hazırlasın” demedi. Konu sadece Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yukarıdaki şekliyle sunuldu.

4.5/5 - (2 votes)

Yorum Ekle