Haberler Marmara Üniversitesi Öne Çıkan Üni

“Erdoğan sorusuyla” tepki çeken öğretim görevlisine soruşturma

Marmara Üniversitesi, final sınavında bir öğretim görevlisi siyasi içerikli sorular hazırlayıp online sınavda öğrencilere sormuş ve bu soruların sosyal medyada yayılmasıyla öğretim görevlisi tepki çekmişti. O öğretim görevlisine soruşturma açıldığı duyuruldu.

Öğretim görevlisinin final sınavı için hazırladığı sorularda “Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan “Tayyip” adıyla bahsedilerek, üniversite ruhuna yakışmayan, ciddiyetten uzak” ifadelerin yer aldığı yönünde yorumlamalar yapıldı.

Sorudaki “TAYYİP’E SOR” ŞIKKI tepki çekti

İngilizce ağırlıklı Ekonomiye Giriş dersinin finalinden olduğu anlaşılan sorularından birinde, “Ayakkabı almak istiyorsun ancak çok pahalı. Ne anlama gelir?” sorusunun cevaplarından birinde “Tayyip’e sor” şıkkı yer alıyor.

Diğer bir soruda ise “Küçük bir ticaret kasabasında herkes fındık yetiştiriyor. Kimi refahı serbest ticaret ile yükselir” sorusunun şıklarında birinde de “Tayyip her zaman kazanır” ifadesi yer alıyor.

Marmara Üniversitesi açıklama yaptı

Sosyal medya aracılığıyla olayın duyulmasının ardından Marmara Üniversitesi rektörlüğünde bir açıklama yapıldı, açıklamada şu ifadelere yer verildi.

KAMUOYU DUYURUSU
Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü’nden
bir öğretim elemanının 2547 sayılı kanunun 40/a maddesi ile görevlendirildiği Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler “Fakültesi’nde, lnt roduction to Economics ı dersinin test” “olarak yapılan final sınavındaki seçeneklerden bazılarında,” Sayın Cumhurbaşkanımızın adına yakışıksız bir biçimde gönderme yapıldığı ve öğrenciler üzerinde algı yaratılmaya çalışıldığı iddiaları üzerine adı geçen hakkında derhal idari soruşturma başlatılmıştır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Marmara Üniversitesi Rektörlüğü

Rate this post

Yorum Ekle