Erciyes Üniversitesi

ERUZEM Yaz okulu ders ücretleri ne kadar?

2018 yılı ERUZEM yaz okulu ders ücretli, ders başı 39 TL dir. Bu ücret daha sonraki dönemlerde değişiklik gösterebilir. Şu an için ders başı belirtilen fiyat 39 liradır. Obisis üzerinden almanız gereken dersleri seçerek danışman onayına gönderebilirsiniz. Daha sonra HALK BANKASIna gerekli olan toplam ücreti ödeyebilirsiniz. Üç dersten yaz okuluna kayıt yaptıracaksanız ödemeniz gereken toplam […]

2018 yılı ERUZEM yaz okulu ders ücretli, ders başı 39 TL dir. Bu ücret daha sonraki dönemlerde değişiklik gösterebilir. Şu an için ders başı belirtilen fiyat 39 liradır.

Obisis üzerinden almanız gereken dersleri seçerek danışman onayına gönderebilirsiniz. Daha sonra HALK BANKASIna gerekli olan toplam ücreti ödeyebilirsiniz. Üç dersten yaz okuluna kayıt yaptıracaksanız ödemeniz gereken toplam ücret 115 liradır.


Yaz Okulundan ders alacak öğrencilerimizin 25 Haziran 2018 tarihinden itibaren 29 Haziran 2018 Cuma saat 16:00 ‘a kadar başvurularını ve 29 Haziran 2018 Cuma günü saat 17:00’ a kadar OBİSİS üzerinden ders kayıtlarını tamamlamaları gerekmektedir. Bu tarihten sonra sistemler kapanacaktır, başvuru ve ders kaydı yapılamayacaktır. 

NOT = Veteriner Fakültesi Yaz Okulu Ders kayıtları 02 Temmuz – 06 Temmuz 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.  

1-Ünversitemizde Açılacak Olan Yaz Okulundan Ders Alacak Üniversitemiz Öğrencilerinin Yapmaları Gereken İşlemler;

Öğrencilerimizin, ÖBİSİS’ten yaz okulunda açılan dersleri seçerek, sistemde oluşan ücreti  Halkbankası Erciyes Üniversitesi Şubesi nezdindeki yaz okulu hesabına yatırdıktan sonra yaz okulu ders kayıtları yapılmış olacaktır.

2- Ünversitemizde Açılacak Olan Yaz Okulundan Ders Alacak Diğer Üniversite  Öğrencilerinin Yapmaları Gereken İşlemler;

-Diğer Üniversite öğrencilerinin Üniversitemiz yaz okulundan ders alabilmeleri için öncelikle online sistem üzerinden (http://obp.erciyes.edu.tr) sisteme öğrenci kaydını yaptırmaları gerekmektedir. Oluşan kayıtla birlikte ÖBİSİS’e giriş şifresi oluşturarak ÖBİSİS’ten almak istedikleri dersleri seçebileceklerdir. Seçilen dersler neticesinde oluşan yaz okulu ücreti  Halkbankası Erciyes Üniversitesi Şubesi nezdindeki yaz okulu hesabına yatırdıktan sonra yaz okulu ders kayıtları yapılmış olacaktır.

NOT: Derslerin açıldığı fakülte veya bölümde derslere devam ya da gruplara ayrılma işlemini öğrencilerimiz bölümler nezdinde takip edeceklerdir.

YAZ OKULU HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLER

 1. Yaz okulu eğitim öğretim süresi 7 haftadır.
 2. Başvurular  25/06/2018 – 29/06/2018 tarihleri arasında webden yapılacaktır.
 3. Yaz okulunda ders almak öğrencinin isteğine bağlıdır. Öğrenciler öncelikle tekrarlamak zorunda oldukları dersleri almak kaydıyla, bir yaz döneminde toplam 20 AKTS ders alabilirler. Bu toplama; zorunlu, seçmeli, ortak zorunlu ve benzeri bütün dersler dahildir. Yaz okulundan yararlanan öğrencilerin dersleri belirlenirken genel not ortalaması şartı aranmaz.
 4. Öğrenciler, Erciyes Üniversitesinde açılmamış olmak ve bir dönemde en fazla 16 AKTS sınırını aşmamak koşuluyla, Üniversite Yönetim Kurulunun belirlediği diğer üniversitelerin yaz okulunda veya yaz döneminde açılan dersleri de alabilirler.
 5. Kesin kayıttan sonra ders eklem silme değiştirme işlemi yapılamaz.
 6. Bir öğrenci mezun olana kadar diğer üniversitelerden maksimum
  • Önlisans ise    24 AKTS
  • Lisans ise       40 AKTS
  • Lisans Üstü ise  16 AKTS ders alabilirler.
 7. Öğrenci asıl dönemlerde dersin devamını verse dahi yaz okulunda derslere   katılmak zorundadır, devamdan muaf sayılmaz. Ayrıca yaz okulunda dersin devamını veren öğrenci dersten kalması halinde asıl dönemde yine dersten muaf sayılmaz derslere katılmak zorundadır.
 8. Yazokulu ders/derslerinin açılması için gerekli asgari sayının sağlanamaması gibi sebeplerle Üniversitemiz tarafından yaz okulunda açılması iptal edilen dersin/derslerin ücretleri iade edilecektir. Ancak söz konusu ders/derslerin iptal edilmesi durumunda yerine tekrar ders seçimi hakkı verilmeyecektir.
 9. Yazokulu’na katılmak için ders seçimi yapan öğrencilerden, herhangi bir sebepten dolayı ders/derslerini iptal ettirmek isteyen öğrencilerin yatırmış oldukları ücretlerin iadesi yapılmayacaktır.
 10. Derslerin çakışması ile ilgili olarak, dersi veren ilgili birimlerle iletişime geçilmesi gerekmektedir. Söz konusu ders çakışmaları Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı sorumluluğunda değildir.

YAZ OKULU http://obp.erciyes.edu.tr/yaz-okulu-basvurusu-duyurulari/2/13/0

4.2/5 - (4 votes)

Yorum Ekle

1 Yorum

 • Şu sır gibi saklanan halkbank hesap numarası nedir Allah Aşkına? !! Nereye yatırıyoruz parayı adamlar hiç bir yerde açıklamamış. (size değil eruzeme diyorum.)