Haberler Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Özel İlan

Hatay MKÜ’de akraba kıyağı

Sabah Gazetesinde yer alan habere göre “Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, üniversitede rektör yardımcıları ile dekanların yakınlarına özel kadro açtı.”

Rektör Prof. Dr. Hasan Kaya’nın üniversitede görevli rektör yardımcısı ve dekanların eşlerini, kızlarını ve bunların tanıdıklarını çeşitli birimlerde görevlendirdiği iddia edildi.

Rektör Prof. Dr. Hasan Kaya, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nizami Duran’ın biyoloji öğretim üyesi ve farabi koordinatörü olan Gülay Gülbol Duran için özel kadro açarak üniversiteye aldırdı.

Rektör Kaya’nın Hatay’ın Kırıkhan ilçesinden hemşerisi olan rektör yardımcısı Fatih Sakin’in öğretim görevlisi olan eşi Büşra Kocaman Sakin yine özel kadro açılarak Sanat ve Tasarım Meslek Yüksekokulu’na alındı. Büşra Kocaman Sakin’in güzel sanatlar mezunu olmamasına rağmen meslek yüksekokulunda görevlendirilmesi ‘pes’ dedirtti.

Yine rektör yardımcısı Yusuf Önlen’in kızı öğretim üyesi biyoloji mezunu Cansu Önlen Güneri’nin özel kadro açılarak Sağlık Meslek Yüksekokulu’na alındı.

Sabah

Yorum Ekle