Gündem Haberler

İBB’nin öğrenci akbilini kaldırma isteği reddedildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) başkanı İstanbul’da yaşayıp çalışan 20 yaş üstü lise, 25 yaş üstü üniversite öğrencilerinin “indirimli öğrenci kartlarını” iptal etmek için meclise bir teklif sunmuş, fakat diğer meclis üyeleri tarafından bu teklif kabul edilmeyerek reddedilmiş.

Durumdan bugün haberdar olan kamuoyu ise Sosyal Medya‘da tepki gösterdi ve Twitter‘da #öğrenciakbilinedokunma etiketi açtı.

Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı ve AK Parti İBB Meclis Üyesi İskender Karakaya bugün Twitter hesabından “CHP’li İBB Başkanı, İstanbul’da yaşayıp çalışan 20 yaş üstü lise, 25 yaş üstü üniversite öğrencilerinin “indirimli öğrenci kartlarını”iptal edilmesi için teklif getirmişti. İBB Meclisin’de AK Parti meclis üyeleri olarak bu teklifi reddettik.Gençlere ve öğrencilere hayırlı olsun.” paylaşımını yaparak önerinin duyulmasını sağladı.

4.5/5 - (2 votes)

Yorum Ekle

16 Yorum

 • Yazıklar OLSUN zaten muhtaç sahibi olan kişiler yararlanıyor maddi durumu olan kendi aracı ile gidiyor.

 • Görüyorsun işte %220 ÖTV’ye ses edemeyenler nasıl da duyarlı vatandaş oluvermiş İmamoğlu Devletin sırtından geçinenlerin akbilini iptal edince.

 • Öğrenci akbillerini öğrenci olmayan herkes basıyor. Anası babası abisi… Öğrenci akbili öğrencinin okula indirimli gitmesi içindir. Okul da açık olmadığına göre #öğrenciakbilinedokunma demek saçmalıktır. Ben karşı değilim. Ben asgarî ücretlinin tam kart basmasına karşıyım.

 • Seçimden önce her şeye indirim yapacağız diyen CHP’li İBB Başkanının İstanbulda yaşayıp çalıştığı belirlenen 20 yaş üstü lise,25 yaş üstü üniversite öğrencilerininde“indirimli öğrenci kartlarını”iptal etme kararı aldı
  Nasıl herşey güzel oluyor mu gençler!!

 • Ah gençlik ah!!! anlatık anlamadınız söyledik dinlemediniz bu chp nin hizmet diye asla bir kavramı yoktur. Bunların büyülü laflarına inanmayın bunlar sadece hayal satarlar hizmet etmezler.

 • PR uğruna indirimler yapan Ekrem İmamoğlu, hesaplar denkleşmeyince 20 yaş üstü lise, 25 yaş üstü üniversite öğrencilerinin indirimli abonman kartlarını iptal edeceği ve AK Partili meclis üyelerinin talebe karşı çıktığı öğrenildi.

 • Bu bahsedilen öğrencilik dışında olan gençler. Yani çalışması gerekenler.. Teklif doğru gibi duruyor..

 • aferin devam edin onlarda biz yaptık diye sahiplensin iki gün sonra gençler sizin için diye yazarlar onlarıda arkalarına alırlar bırakın her şeyi onaylayın herkes görsün neler yaptıklarını

 • Bu davranışınızla hiç bir şey kazanmadınız.
  İstanbul halkı İmamoğlu’nu tercih etti bırakın yapsın herkes karşılığını alsın ve insanlar kandırıldığını anlasın.

  Sizler böyle devam ederseniz gelecek seçimdede kaybedeceğiz.