Burs

İmamoğlu’nun Burs Vaadi de Yalan Oldu

Milat Gazetesinde yer alan habere göre “İmamoğlu’nun burs vaadinin çürüdüğü” belirtiliyor. Haberde aşağıdaki metne yer verildi.

[su_quote cite=”milatgazetesi” url=”https://www.milatgazetesi.com/yurt-haberleri/imamoglunun-burs-vaadi-de-curudu/haber-215963″]

Gençlerin umudu üzerinden oy devşirmek isteyen İmamoğlu’nun burs vaadi de çürüdü. Oğlu için İBB’den burs isteyen bir babaya, ‘üniversite öğrencilerine burs yardımı yapılamamaktadır’ diye cevap verildi.

CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 75 bin üniversite öğrencisine aylık 400 TL karşılıksız burs verme vaadi de yalan oldu.

Emekli bir babanın üniversitede okuyan oğlu için İmamoğlu’nun 75 bin öğrenciye 400 TL burs vaadi kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan burs talep etti. Maddi açıdan zor durumda olan babaya belediyeden komik yanıt geldi.

İBB, burs başvurusu yapan babaya, ‘Belediyemize burs amaçlı yapmış olduğunuz başvurunuz değerlendirilmiştir. Anayasa Mahkemesi’nin 20 Kasım 2008 tarihinde aldığı karar doğrultusunda belediyeler mevcut durumda üniversite öğrencilerine eğitim (burs) yardımı yapamamaktadır’ yanıtını verdi.

[/su_quote]

4/5 - (1 vote)

Yorum Ekle