Gündem Haberler

Kadın öğretmen meslektaşına kargoyla “Kaşar ve Salatalık” gönderdi

İstanbul Şişli’de kadın öğretmen, meslektaşı ve husumetli olduğu başka bir kadın öğretmene kargoyla “salatalık ve kaşar” gönderdi. Kargoyu gönderen Tuğba Ç. (31) hakkında “cinsel taciz’ suçundan iddianame düzenlendi.

Haberin özeti ise şu şekilde;

İddiaya göre matematik öğretmeni 28 yaşındaki Esra Ş., aynı okulda görev yapan meslektaşı Edebiyat öğretmeni 31 yaşındaki Tuğba Ç.’ye kötü davranıyordu. Kötü davranılması nedeniyle travma yaşayan Tuğba Ç., meslektaşı Esra Ş.’den intikam almak için öğrencilerini de kullanarak bir plan hazırladı.

Bazı öğrencilerini plana dahil eden öğretmen, öğrencilerine salatalık ve kaşar peyniri aldırdı. Bir kutuya koydukları kaşar ve salatalığı isimsiz bir şekilde Esra Ş.’ye kargo yapan öğretmen birde kutunun içerisine öğretmenin ismini yazdı.

Esra Ş. soluğu savcılıkta aldı

7 Mayıs günü kendisine gelen kargo ardından savcılığa başvuran Esra Ş., kendisine hakaret edildiğini, husumetli bulunduğu öğretmenin öğrencilerini ayarlayarak kendisine kumpas kurduğunu ileri sürdü. Savcılık tarafından olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

O öğrenciler konuştu

Soruşturma kapsamında kargoyu gönderen öğrencilerin kimlik bilgileri tespit edildi. Konuşan iki genç planı edebiyat öğretmeni Tuğba Ç’nin hazırladığını, kendilerine para verdiğini ve kargoyu isimsiz yapmalarını söylediğini anlattı.

3 yıl hapsi isteniyor

İfadesi alınan öğretmen Tuğba Ç. ise suçlamayı kabul etmeyerek öğrencilerine para vermediğini ve planı kendisinin hazırlamadığını iddia etti. Savcılık, yürütülen soruşturma sonunda öğretmen Esra Ş.’yi taciz eden meslektaşı ve öğrencileri hakkında ‘Cinsel Taciz’ suçu kapsamında 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı. Dava ilerleyen günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

3.5/5 - (2 votes)

Yorum Ekle

12 Yorum

 • Yeni nesil öğretmenlerin bir çoğu böyle malesef,cehalet akıyor.adamlar memur oldum zaten maaşım tıkır tıkır yatıyor kafasında.kendini geliştirmek vs yok.alayı cahil.bunları yüzlerine söyleyince alınırlar birde.

 • Tuzluk göndermeyerek çapsızlığını, kültürsüzlüğünü, cahilliğini göstermiştir. bir iş yapıyorsan bari tam yap be kadın!

 • “Bu yapan bir öğretmen” şaşkınlığını yaşayanlar öğretmenleri hangi mertebede görüyorlar acaba. Acı ama gerçek.

 • Kaşar acaba eski kaşar mıydı. Eğer eski kaşarsa çok pahalı. Yerinde olsam yerdim babuş 😀

 • ulan hep ayni senaryo isleniyor, yine bir kadin kankasini fislemis. bunu asla erkek yapmaz, gerci hemcinslerim daha beterini yapiyor da onlara da diyecek soz bulamiyorum. ama kadinlara onerim su olabilir; o gozunuzden sakindiginiz dostlariniza dikkat edin. yoksa size hayatin sillesini, samarini, tekmesini hic ummadiginiz anda cakarlar

 • Birbirlerine mahallenin basit kadınları gibi bel altı şeyler ima edenlerden; bunu kaşar ve salatalık düzeyine indirgeyip küçük beyniyle intikam almak isteyenlerden egitim, görgü, etik, bilgi bekleyip, çocuk emanet ediyoruz.
  Okuttukları çocuklar bu iki gerizekalıdan daha oturaklıdır.

 • bunlar eğitimci bir de. çocuklara iyiyi, doğruyu, güzeli öğretiyorlar değil mi?
  Öğrencilerle yolluyor bir de paketi. hangi ailenin, nasıl eğiterek büyüttüğü insanlar bunlar bilmiyorum?

 • öğretmenler iş yokluğundan ve zaman bolluğundan birbirine sarıyor.
  tüm sene yata yata otomatik maaş almak her memurun harcı değil.
  yakında içlerindeki tüm cehaleti kusan bu meslek gurubu :
  ”yok biz en bişeyiz.
  sen öğrötmönlöre nö döyöysön. ”
  diye saracak yerler keşfedecekler eminim.
  güzide eğitim neferlerine bak hele. daha yaratıcı vizyonlu bir şey beklerdim.

 • Kadının en büyük düşmanının yine kadın olduğunu kanıtlayan haber. Kendince mesaj vermiş ve bunu yapan bir öğretmen.