Kampüs Öne Çıkan

Kampüslerde Karşınıza Çıkabilecek 10 Öğrenci Tipi

Tüm Üniversitelerin kampüslerinde tartışmasız karşılaşabileceğiniz 10 öğrenci tipi.

1- Ön sıraların bekçileri

Neresi olduğu hiç fark etmez, kampüsün içindeki herhangi bir alan olabilir. Sosyal tesisleri, yemekhane, konferans salonu, konser alanı vs vs… Evet bunları çoğaltmak mümkün. Bu tip öğrenciler genellikle erkenden alana gider ve montunu, çantasını oraya bırakarak artık orasının onun olduğunu herkese göstermiş olur.

Bu model öğrenciler genellikle sınıfta da aynıdır, sınıfta en ön sıralara oturur. Genellikle hocalarını dinler, her şeyi not alır ve birinciliğe oynarlar.

2- Arka sıranın aboneleri

Bu öğrencilerin ise birkaç modeli bulunur. Bazıları gözlerden uzak olmak isteyenler, bazıları gece yatmadığı için gündüz uyumak isteyenler, bazıları da gırgır şamata yapmak için arka sıraları tercih edenlerdir. Sonuç kendilerinden pek bir şey beklenmeyen umutsuz vakalardır.

3- Takım elbiseliler

Kampüs içinde her an boş bir kürsü bulup konuşma yapacakmış gibi dolaşan bu tip öğrenciler genellikle iktisat, işletme gibi kulüplerin üyeleridir. Tabii her takım elbiseli bunlardan değildir, bir de kabadayılıktan takımla takılanlar vardır, bunları hemen fark edersiniz, kıyafetinin adamı değillerdir zaten.

4- Spor salonunda yatıp kalkanlar

V şeklinde vücut yapmayı kendine görev edinmiş öğrenci tipidir. Yanlarında sürekli spor çantası ile gezen bu tipler, sohbet ortamlarında en az bir defa çalışma programlarıyla övünürler. Yaz-kış vücuda yapışan v yaka kısa kollu tişört giydiklerinden hasta olmaya elverişlidirler.

5- Araba anahtarını masaya bırakanlar

Çoğunlukla İktisat ve İdari Bilimler Fakültesi ve Fen Edebiyat Fakültesi kantinlerini kendine mesken edinmiş, masaya oturur oturmaz cebindeki son model ürünlerin hepsini masanın üzerine üst üste dizerek veya simetrik bir şekilde dağıtarak yerleştiren öğrenci tipidir. Derse girmek için değil de kantinde oturmak için okula geldikleri görülür.

6- Karda, çamurda topuklu ayakkabıdan vazgeçmeyenler

Sabah 8’deki ders için 6’da kalkıp makyaj yapmaya başlayan öğrenci tipidir. Koridorlarda ayakkabı sesiyle yürüyüşünü tüm fakülteye ilan eden bu tip öğrenciler sosyal medyada fazlasıyla aktif takılırlar. Genellikle telefon, cüzdan ve araba anahtarını masanın üzerine koyan erkeklerle arkadaş olurlar.

7- Pijamayla okula gelenler

Okulu uzamış, üniversiteyi bitirmekten başka beklentisi olmayan öğrenci tipidir. Yataktan kalktıkları gibi okula gelir, okuldan çıktıkları gibi de yatağa girerler. Dönemde 10-15 ders aldıkları tespit edilmiştir.

8- Bukalemunlar

Ruh haline göre saçları kırmızıdan maviye, yeşilden pembeye kadar belirli zaman aralıklarıyla renk değiştiren öğrenci tipidir. Renkli görüntülerinin altında melankolik kişilikler barındıran bu öğrenciler genellikle Güzel Sanatlar Fakültesi’nde okumaktadır.

9- Partilerin aranan adamları

Nerede ve ne zaman parti verildiğinden her zaman haberi olan, partilerin aranan öğrenci tipidir. Eğlence onlar için her şeydir. Neredeyse herkesin kankasıdırlar. Bu özellikleri tüm işlerini kolayca halledebilmelerini sağlar. Enerjik yapılarıyla herkesin sevdiği bir tip olmayı başarırlar.

10- Oyun masalarının demirbaşları

Bu kategoriyi de ikiye ayırabiliriz. Okey masalarının dördüncüleri, genellikle erkek erkeğe takılmayı seven öğrenci tipidir. Okey, batak, blöf gibi çok oyunculu oyunlarla gününü geçiren bu tipler “hesabına” kelimesini kendilerine hayat felsefesi edinmiştir.

İnternet kafelerin proları: Gün içinde “yarım saat daha uzatabilir misiniz?” sorusunu defalarca söyleyebilme kapasitesine sahip bu öğrenci tipleri, gün ışıyana kadar oyun oynarlar ve “lol, gg wp” gibi terimlerle içli dışlıdırlar. Zaman zaman yemek yemeyi unuttukları bilinmektedir.

redbull’un katkılarıyla

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Üniversite kampüslerinde karşınıza çıkacabilecek 8 öğrenci tipi. #üniversite #üni #kampüs #öğrenci #kampus #tip #universite #üniversiteli

Kampüs Blog (@kampusblog)’in paylaştığı bir gönderi ()

4.6/5 - (8 votes)

Yorum Ekle