Gündem Haberler Skandal

Kamudaki Kadrolar Parayla Satılıyor

Türkiye’de milyonlarca işsiz İŞKUR kuyruklarında sıra beklerken Diyarbakır eski Milletvekili Abdurrahman Kurt skandal bir iddiayı ortaya attı. Kurt’un iddiası ilgili bakanlıkça soruşturma konusu oldu.

İddiaya göre “Kamudaki kadrolar için yasa dışı borsa oluştuğu ve parayı verenin işe girebildiği belirtiliyor.” Devlet Su İşlerinde (DSİ) kadrolu işçi olabilmek için 80 bin lira veya Havaalanında güvenlik kadrosuna girebilmek için 22 bin lira isteniliyor.

Diyarbakır eski Milletvekili Abdurrahman Kurt’un, “Devlet Su İşlerinde kadro 80 bin liraya satılıyor” iddiası üzerine, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Bakan Pakdemirli “satılık kadro” iddialarına soruşturma başlattı.

Bakan Pakdemirli “Milletvekili böyle şeyler duyduğunu söylüyor ama herhangi bir isim söylemiyor. Araştıracağız, böyle bir şey yok ama çıkarsa canına okuruz” dedi.

Haberimiz olur olmaz konunun üzerine gitmeye daha gece yarısından itibaren başladık. Danışmanım Hasan Aydemir, iddiayı gündeme getiren eski milletvekili Abdurrahman Kurt’u aradı, bu konuda elinde bilgi-belge bulunup bulunmadığını sordu. Kurt, bu tür şeyler konuşulduğunu, ama kimin söylediğini, para karşılığı işe giren olup olmadığını bilmediğini, sadece söylentiler olduğunu belirtmiş.

Bakan Bekir Pakdemirli

Buna rağmen yine de hem DSİ, hem de bakanlık müfettişlerini görevlendirdim ve soruşturma başlattım. Biz burada etik çalışacağız, aşağıda birileri farklı işler çevirecek. Böyle bir şey yapan varsa iki kişinin canına okuduğunuzda bu işler yapılamaz zaten. Eski Milletvekili Kurt, bize yardımcı olabilecek en küçük bir ip ucu vermiş değil. Eğer bir şey bilmeden konuşuyorsa farklı bir manevra yapıyor olabilir.

Bakan Bekir Pakdemirli

4/5 - (1 vote)

Yorum Ekle