Haberler KYK

Kapanması Gündeme Gelen Pınarbaşı KYK’dan Öğrencilere Müjde

30 Temmuz 2019’da Kayseri Pınarbaşı Öğrenci Yurdunun (KYK) öğrenci sayısının yetersiz olduğu gerekçesiyle kapatılmasına karar verilmişti.

Kapatılma durumu kesinleşerek yurtta kayıtlı bulunan öğrencilere de bu durum tek tek bildirilmişti. Öğrenciler aldığı bu haber ile mağdur olduklarını belirterek tepki göstermişlerdi Bkz: Kayseri Pınarbaşı KYK Kapatıldı haberi.

Bugün (31 Temmuz 2019) 17:28’de edindiğim bilgilere göre Pınarbaşı yurdu ile ilgili son durum aşağıdaki gibidir;

“Kayseri İl müdürlüğü şu an için yurtta sadece güvenlik görevlilerini bıraktığını, geri kalan tüm personelleri çektiğini, fakat yeni eğitim öğretim döneminde yurdun açılarak devam edeceğini belirtmiştir.”

Pınarbaşı öğrenci yurdunun sayısı bu yıl 100’ün üzerinde olacağı için öğrencilerin yurt sıkıntısı yaşamasının, mağdur edilmesinin söz konusu olmayacağının altı çiziliyor.

Bugün aralarında Pınarbaşı MYO yetkileri, Kayseri Üniversitesi yetkilileri ve belediyenin de ilgili kişilerinin olduğu toplantı gerçekleştirildi.

Konuyla ilgilenenler arasında bulunan ve yurdun kapanmaması için destek veren Pınarbaşı MYO müdürü Dr.Öğr.Üyesi Arzu MERİÇ “Mevcut öğrencilerin ve Pınarbaşı MYO’yu tercih edecek olan öğrencilerin yurt sıkıntısı yaşamayacağını ve öğrencilerin mağdur olmayacağını belirtiyor…” Dr.Öğr.Üyesi Arzu MERİÇ bugün rektörlükte konuyla ilgili toplantıya katılarak ilgili kişilerle de durum görüşmesi yapmıştır…

Haber: Orhan Tekten

[su_note note_color=”#fffb66″]

Neler Olmuştu? Konuyla ilgili geçmiş başlıklara göz atın.

[/su_note]

3.7/5 - (3 votes)

Yorum Ekle