Haberler Kayseri Üniversitesi Üni

Kayseri Üniversitesi İş Başvurusunda Torpil İddiası

Kayseri Üniversitesi, İŞKUR aracılığıyla 26 temizlik personeli alımı için ilan yayımladı. Başvuru şartlarına uygun olan adaylar evraklarını tamamladıktan sonra kura ve mülakat sonucu ile işe alınacaklardı.

Fakat haber ihbar hatlarına gelen bilgilere göre Kayseri Üniversitesi işçi alımlarında bazı şüphelerin olduğu belirtildi.

Normal şartlara göre “alınması gereken 26 personelin 4 katı kadar personel mülakata katılacaktı. Edinilen bilgilere göre müracaat sonrasında yapılacak kura ile 100 kişi belirlenecek ve ardından da 100 kişi içerisinde mülakat ile 26 kişi işe alınacaktı.”

ilginizi çekebilirKayseri Üniversitesi KPSS’den 50 puan alan adayları kişiye özel ilan ile memur yaptı

Başvuranların iddiasına göre ise durum öyle olmadı. Bini aşkın insanın başvurduğu söylenen Kayseri Üniversitesi temizlik görevi için bu gün konferans salonunda yapılacağı ilan edilen kura çekimi için alana giden başvuru sahipleri,
salonun önünde ki güvenlik görevlileri ile karşılaştı. Yetkililer, 100 adet başvurunun tamamlanmadığı için kura çekimi ve mülakat yapılmadığını, adayların bir kaç gün öncesinde işe alındığını iletmişler.

Haber: kayserimnet

Kayseri Üniversitesi İş Başvurusunda Torpil İddiası

Şimdi ise başvuranlar soruyor. Temizlik görevlisi için bile bu kadar etkin torpil kullanılacak ve bunca insan mağdur edilecekse, torpili olmayanlar nasıl iş bulacak?

ilginizi çekebilirKayseri Üniversitesi’nde ki torpil iddialarına Yök Başkanı neden sessiz?

Kayseri Üniversitesi İş Başvurusunda Torpil İddiası için öne çıkan yorumlar

songul46_38
“Alacakları işçilerin kati olmamış o yüzden kura yapılmamış ve kac gun öncesinden hazırlanmış listeyi gösterdiler 😄 2000 kişi başvurmuş nasil kat sayısı olmamış nerdeyse 20 kati bunu yapanın matematiğini sorgulasınlar”

ffatmaarslan38
“Lanet bir sistem adida torpil yapaninda yaptiraninda allah binturlu belasinj versin insallah yedigi her lokma bogazlarina dursun zehir olsun .”

alaattin1232
“Devlet neden bu işe el atmıyor bu kadar insan başvuru yapmışsa kurada çekilecek ve çıkan hak kazanacak. Madem kafalarına göre iş yapacaklar makam mevki sahipleri tanıdık eş ve dostlarını işe alsın kimseye ümit verip hayal kırıklığına uğratmasın yazık yazık”

cennet_yusuf_58
“Herşey torpille bizler ne olacak kul hakkına giriliyor hakkımız haram olsun bu kadr torpil 😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡”

yenicayeliff
“yazıklar olsun onuru ile para kazanmak isteyen insanların bile önünü kapatıyorsunuz. aynı haksızlığı yaşamadan ölmezsiniz inşallah bunu uygulayan ve buna göz yumanlar.”

melike.guler3851
“Vala kımse ıse gıremıyo her yer torpıl olmuş deneyim olmuş deneyim dıyolar kımse ıse almsa nerden deneyim olcak kımse gorevını yapmıyo yanı torpılı nerden bulak ne kadar işsiz ınsan var ama ekonomi cok kötüye gıdıyo buna bır cozum bulması gerekiyor”

birizebiizmir
“Çok kolay, kömüre, makarnaya, cebinize bakarak değil hakkıyla koltuklarında görev yapanlara oy verdiğiniz zaman düzelecek. Bak İstanbul’da 450 kişi velediyenin sitesi üzerinden mülakata çağrılarak, sadece alanı olduğu işte istihdam edildi. Ama sen her ağzında Allah ismi olana inanıp , yahut sana 3 5 kuruş faydası oldu diye Ata’nın savaşarak verdiği seçme seçilme hakkını satarsan, onlar da senin hakkını satar.”

ilginizi çekebilirTorpille Nasıl Öğretim Görevlisi Olunur? Kayseri Üniversitesinden Örnek

4.8/5 - (25 votes)

Yorum Ekle

6 Yorum

  • Aynı yorumu her fırsatta her sitede konuyla bağlantılı haberlere yapıyorum. Kayseri Üniversitesi MHP’nin, Erciyes Üniversitesi ise AKP’nin imiş. Kim kiminle anlaşma yapmış orasını bilemiyoruz. Üniversitedeki personeller tarafından sürekli konuşulan bir konu. İşin garibi Kayseri Üniversitesi personellerinin akaemisyenlerinin çoğunluğu İYİ partilidir. MHP ile çok zıt bir durum. Sayın Bahçeli’nin bundan haberi olsa ne tepki gösterir merak edilesi. Kayseri Üniversitesinin bazı ilçelerinde İYİ partiden destek alan personellerin olduğu da konuşulur hep. Tam ismini bilmediğim için yanlış söylemeyim mesela eski MHP ilçe başkanı öğretim elemanlarının ilçedeki ev kirasını ödediği olmuş ama bu başkan şimdide İYİ partili. Belki parti tarafından akademisyenlerin ev kirası ödenirken de İYİ partiye geçilmiştir. Yanlış bilgi vermek istemem araştırılsın. Bu öğretim elemanları da şimdilerde halen iyi partiyi desteklemektedir. Soran olursa da MHP li diye geçinmeye devam ediyorlar. Kayseri Üniversitesinde eskiden MHP liyiz diye kadroya geçip sonradan İYİ partili AKP li ve CHP li olanlarda çıkmıştı. Rektör yardımcıları yada personelden alımdan kim sorumluysa “bu MHP liymiş” diye alıyorsa resmen kandırılıyor demektir.

  • Kayseri ya da Erciyes üniversitesi olması önemli değil. Bunlar zaten olağan şeyler. Bu tarz kurumların hepsi aynı. Güvenlik memurlarından tutun öğretim elemanlarına kadar hepsi torpille alınıyor. üç beş tanede şansı yaver giden kişiler giriyor. Gerisi kul hakkı hep. Torpille girenlerin bir suçu yok. Bunlara bu ayrıcalığı tanıyan yöneticilerin suçu bu.

    10