Erciyes Üniversitesi Kayseri Üniversitesi Üni

Kayseri Üniversitesi Kampüsü Nereye Kurulacak

Kayseri Üniversitesi Kampüsü Nereye Kurulacak? sorusunun merak edildiği bu günlerde KAYÜ Kampüsün yeri ile ilgili yeni bir haber daha çıktı.

Kayseri Üniversitesi bugün “2020-2024 yıllarını kapsayan ilk stratejik planını” duyurdu. Stratejik plan toplantısında KAYÜ Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa yeni yerleşke hakkında bilgi de verdi.

Kayseri Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Derviş Boztosun, Genel Sekreter Doç. Dr. Semra Aksoylu, senato ile stratejik plan hazırlama komisyonu üyelerinin katıldığı toplantıda Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, “Haziran 2020 sonrasında Kayseri Üniversitesinin tüm birimlerini şu an Erciyes Üniversitesi’nin 15 Temmuz Kampüsü olarak faaliyet gösteren mekanlara taşımayı planladıklarını.” belirtti…

Kayseri Üniversitesinin yeni kampüsü belli oldu

Daha önce, kapatılan Melikşah Üniversitesi Yerleşkesine “Erciyes Üniversitesi 15 Temmuz Yerleşkesi” adı verilmişti. Şimdi ise Kayseri Üniversitesi Yerleşkesi olacak.

“23 Temmuz 2016 tarihli ve 29779 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Olağanüstü Hal Kapsamında alınan tedbirlere ilişkin 667 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan Melikşah Üniversitesi’ne ait taşınmazların Erciyes Üniversitesi’ne devredilmesinin ardından, Erciyes Üniversitesi Yönetim Kurulu tarafından yerleşkeye “Erciyes Üniversitesi 15 Temmuz Yerleşkesi“ adı verildi. Erciyes Üniversitesi’ne devrinin ardından Erciyes Üniversitesi Merkez Kampüsü içerisindeki bazı bölümlerin yerleşkeye taşınmasıyla, ilk etapta yaklaşık 3 bin 500 öğrenci eğitimlerine Erciyes Üniversitesi 15 Temmuz Yerleşkesinde devam etmeye başladı.Kaynak: ERÜ

Kayseri Üniversitesi Kampüsü Nereye Kurulacak

4/5 - (5 votes)

Yorum Ekle