Kayseri Üniversitesi

Kayseri Üniversitesi Katkı Payı (harç) Ücreti Nasıl Ödenir?

Normal öğrenim süresi dolduğu halde alttan dersi kaldığı için mezun olamayan öğrencilerin yeniden ders kaydı yapabilmesi için Üniversite tarafından belirlenen Harcın yatırılması gerekir.

Örneğin 2 yıllık bir Meslek Yüksekokulu öğrencisiyseniz ve 2 yıl içerisinde okulu bitiremediyseniz üçüncü yıl alttan kalan dersleri verebilmek için Üniversitenin belirlediği katkı payını ödedikten sonra ders kaydı yapabilirsiniz.

Kayseri Üniversitesi OBİSİS’e giriş yaptığınız zaman karşınıza Ders kaydınızı yapabilmeniz için harcınızı yatırmış olmanız gerekmektedir.” uyarısı alıyorsanız öncelikle ekranda görünen harcı yatırmanız ve daha sonra alttan kalan dersleri seçmeniz gerekir.

Kayseri Üniversitesi harç ücretleri ne kadar?

2019-2020 eğitim öğretim yılı Kayseri Üniversitesi katkı payı (harç) ücretleri aşağıdaki tablodaki gibidir.

Kayseri Üniversitesi harç ücreti nereye yatırılır?

Katkı Payı (harç) ücreti ödemelerini, öğrenciler T.C. Kimlik Numaralarını kullanarak, Türkiye’nin her yerindeki Halk Bankası şubelerinden, Halk Bankası İnternet Bankacılığı veya banka kartı olmaksızın Halkbank ATM cihazlarını kullanarak yapabilirler.

İnternetten katkı payı ücreti nasıl yatırılır?

Halk Bankası internet şubesinden borçlu olduğunuz tutarı ödemek için Üniversite tarafından verilmiş olan ve aynı zamanda yemek kartı olarak kullandığınız Halkbank – Bank24 Jet banka kartını kullanabilirsiniz. Sırasıyla yapmanız gereken işlemler;

  • Bank24 Jet kartınızın intenret bankacılığına giriniz (online işlem)
  • Menüler arasında bulunan ÖDEME‘ye tıklayınız
  • Eğitim Ödemeleri seçeneğini seçiniz
  • Kutucuktan Kayseri Üniversitesini seçiniz. (Bazı Halkbank kartlarında Kayseri Üniversitesi çıkmıyor, sadece Erciyes Üniversitesi çıkıyor. Fakat Üniversitenin verdiği Halkbank kartını kullanırsanız Kayseri Üniversitesi çıkıyor.)
  • TC numaranızı ilgili kutucuğa yazarak sorgulamayı çalıştınız.
  • Sorgulama sonrası aşağıda borçlu olduğunuz tutar çıkacaktır, ödeme butonuna tıklayarak harc ödemesini tamamlayabilirsiniz…
  • Daha sonra OBİSİS’e giriş yaptığınızda uyarı kalkmış olacak ve ders seçme işlemini yapabileceksiniz.

Kayseri Üniversitesi harc tablosunu görmek için buraya tıklayınız.

4.7/5 - (4 votes)

Yorum Ekle