Kayseri Üniversitesi Üni

Kayseri Üniversitesi Kütüphane ve Bilgisayar Laboratuvarlarını Kullanıma Açtı

Kayseri Üniversitesi, merkez ve ilçe kampüslerindeki tüm bilgisayar laboratuvarlarını COVID-19 pandemisi nedeniyle üniversite eğitimlerini evlerinde uzaktan eğitimle sürdüren Kayseri ve ilçelerindeki tüm üniversite öğrencilerinin kullanımına açtı.

Buna göre üniversiteleri farklı olsa da Kayseri ve ilçelerinde ikamet eden tüm üniversitelerin öğrencileri, Kayseri Üniversitesi merkez ve ilçelerindeki kampüslerinde bulunan bilgisayar laboratuvarları, okuma salonları ve kütüphanelerinden faydalanabilecek, online yapılan final ve bütünleme sınavlarına buralardan katılabilecekler. 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, tüm dünyada yaşanan COVID-19 pandemisi nedeniyle üniversitelerde 23 Mart 2020 tarihinde başlayan uzaktan öğretim sürecinin sınavlar da dahil bahar yarıyılı döneminin tamamını kapsaması kararının ardından, evlerinde kişisel bilgisayarı ve internet ulaşımı bulunmayan öğrencilere destek olmaya çalıştıklarını söyledi.

Rektör Karamustafa, “Sadece Kayseri Üniversitesi değil tüm üniversitelerin öğrencileri öğrencimizdir. Hepsini yürekten kucaklıyoruz. Koronavirüs salgını nedeniyle evlerinde uzaktan eğitimlerine devam eden ve ikametleri Kayseri merkez ve ilçelerinde olan tüm üniversitelerin öğrencilerine online sınavlarda bilgisayar ve internet desteğinde bulunma kararı aldık. Bu çerçevede gerek Kayseri merkezdeki kampüsümüz gerekse Bünyan, Develi, İncesu, Pınarbaşı, Tomarza ve Yeşilhisar ilçe kampüslerimizdeki bilgisayar laboratuvarlarımızı, okuma salonları ve kütüphanelerimizi online sınavlar için hangi üniversitenin öğrencisi olursa olsun Kayseri ve ilçelerinde ikamet eden tüm öğrencilerin kullanımına açtık. Evlerinde bilgisayar ve internet ulaşımı bulunmayan üniversite öğrencileri, okullarımızdaki bilgisayar laboratuvarları, okuma salonları ve kütüphanelerden istedikleri zaman faydalanabilirler. Bu sayede üniversiteleri farklı da olsa tüm öğrenciler, online final ve bütünleme sınavlarına bilgisayar laboratuvarlarımızdan, okuma salonlarımız ve kütüphanelerimizden katılabileceklerdir. Ben gerek üniversitemiz gerekse tüm diğer üniversitelerimizin değerli öğrencilerine yaşanan pandemi sürecinde evde kaldıkları için teşekkür ediyor, sınavlarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

3.2/5 - (4 votes)

Yorum Ekle