Kayseri Üniversitesi

Kayseri Üniversitesi MYO’nun ismi Teknik Bilimler MYO Olarak Değiştirildi

Erciyes Üniversitesi zamanından itibaren Kayseri’nin en eski ve köklü mesleki ve teknik yükseköğretim kurumu olan Kayseri Üniversitesi Meslek Yüksekokulu’nun (önceki adı ile Kayseri Meslek Yüksekokulu) ismi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu olarak değiştirildi.

Kayseri Üniversitesinin teklifi üzerine isim değişikliği konusunu inceleyen Yükseköğretim Kurulu, teklifi uygun görerek isim değişikliğini yapılmasına karar verdi. Böylece Kayseri Üniversitesi MYO, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu olarak eğitim hizmeti vermeye devam edecek.

Kayseri Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, toplam 12 programı bulunan ve üniversitenin en çok öğrenciye sahip okulu olan Meslek Yüksekokulu’nun misyonuyla uyuşan yeni isminin hayırlı olmasını diledi.

Rektörü Karamustafa, “Uygulama ve proje odaklı üniversite misyonuyla mesleki ve teknik yükseköğretimde Türkiye’nin önemli bir üniversitesi haline gelmeyi hedefleyen Kayseri Üniversitemiz, attığımız adımlar, planlamalar ve çalışmalarla bu yolda ilerlemesini sürdürüyor. Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’muzda öğrencilere en nitelikli şekilde eğitim hizmeti vermeye devam edeceğiz. Üniversitemiz bünyesindeki mesleki ve teknik yükseköğretim ile ilgili bundan sonra atacağımız ilk adım olarak OSB-MYO ile ilgili çalışmalara hız vermek olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Rate this post

Yorum Ekle