KYK

Kayseri Üniversitesi Pınarbaşı MYO KYK Yurt İmkanı

Pınarbaşı MYO Kayseri’nin ilçesi Pınarbaşı’nda bulunan bir Meslek Yüksekokuludur. Daha önceleri Erciyes Üniversitesine bağlı olan MYO Mayıs 2018’de Kayseri Üniversitesi bünyesine alınmıştır.

Pınarbaşı ileçesinin Kayseri’ye olan uzaklığı ortalama 100 KM dir. Pınarbaşı kışları çok soğuk (donma noktasında) yazları ise rahatsız edici ve devamlı rüzgarıyla bilinen bir ilçedir. Sosyal ve kültürel açıdan gelişmemiş, yapılaşma yönünden de zayıf kalmış ilçeler arasında bulunur. İlçede gezmek için yeşil alan ve dağlık kısımlar bulunmaktadır. Bu alanlar meraklıları tarafından zaman zaman ziyaretçileri ağırlamaya devam ediyor.

Pınarbaşı MYO (Meslek Yüksekokulu) ‘da Pazarlama, Muhasebe ve Bankacılık bölümleri bulunmaktadır. Bankacılık bölümü 2017 ve 2018 de faaliyete geçememiş ve öğrenci alamamıştı. Bu yıl alabilecek mi henüz belli değil…

Pınarbaşı KYK da kesinlikle açıkta kalma ve yurda yerleşememe gibi bir durumunuz olmaz. Eğer KYK yurdunda kalma şartlarına uyuyorsanız kaydınızı yaptırabilirsiniz. 300 – 350 kişilik bir kapasiteye sahiptir. Pınarbaşı yurt müdürlüğü aynı zamanda karma bir yurttur.

Pınarbaşı KYK yurt ücretleri ne kadar?

Pınarbaşı kyk yurt ücretleri şu an için 230 – 240 TL arasıdır ve her ayın sonuna kadar ödenmesi gerekmektedir. Yurda ilk kayıtta ekstra 200-280 TL civarı bir de depozito ücreti ödemeniz gerekiyor. Yani ilk ay 500 TL ye yakın bir ödeme yapmanız gerekmekte. Yurt ile ilişkinizi kestiğiniz, ayrıldığınız zaman depozito ücretini tekrar size ödüyorlar. Eğer yurttaki herhangi bir malzemeye zarar vermediyseniz.

KYK yurt yemekleri ücreti ne kadar?

Devlet tüm öğrencilere sabah kahvaltısı için 3,5 – 4 TL civarı, akşam yemeği için ise 8 TL lik ücretsiz yemek hakkı veriyor. Alacağınız yemek bu ücreti aşarsa üstünü kendi cebinizden veriyorsunuz. Örneğin akşam yemeğinde ana yemekleri bir de meyve aldınız ve 8 TL lik hakkınız doldu. Üstüne bir de turşu almak istediğiniz, onun fiyatı 1 TL olsun, o 1 TL yi kendi cebinizden veriyorsunuz.

KYK’da öğle yemeği olmuyor tabii ki. Öğle yemeğini okulda yiyorsunuz. Öğle yemeğinin ücretini tamamen cebinizden ödüyorsunuz. Ama fiyatı çok uygun. 2,30 TL gibi bir ücret ödeyerek öğle yemeğini alabiliyorsunuz. Yemek menüsü ise gayet iyi. Fiyat hep sabittir ve aynı zamanda yemek sayısı da aynıdır. Sadece öğle yemekleri Pınarbaşı MYO nun verdiği öğrenci kartı ile alınabilmektedir. Kartın içerisine para yüklüyorsunuz ve her yemek almanızda o kartı okutuyorsunuz.

Sormak istediğiniz sorular olursa iletebilirsiniz.

Diğer bağlantılar;

Pınarbaşı KYK Yurt Müdürlüğüne Nasıl Gidilir?

4.3/5 - (3 votes)

Yorum Ekle