Kayseri Üniversitesi

Kayseri Üniversitesi Uzaktan Eğitim İçin Yeni Açıklamalar Yaptı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Üniversiteler 16 Mart 2020 tarihinden itibaren 3 hafta süreyle tatil edilip, eğitimlerinin 23 Mart 2020’de internet üzerinden online olarak verilmeye başlayacağı YÖK tarafından duyurulmuştu.

Kayseri Üniversitesi online eğitimle ilgili bugün saat 13:20’de şu açıklamayı yaptı;

“Kıymetli Öğrencilerimiz,

Yükseköğretim Kurulu’nun aldığı karar doğrultusunda 23.03.2020 Pazartesi gününden itibaren Üniversitemizde tüm teorik dersler uzaktan öğretim sistemi üzerinden verilecektir.

Uzaktan öğretim yöntemiyle alacağınız lisansüstü derslerinizi senkron olarak, önlisans ve lisans derslerinizi ise bilgi ve belge paylaşımı şeklinde ve aynı zamanda öğretim elemanlarınızla bu sistem üzerinden mesaj ve formlar vasıtası ile iletişim kurabilmek amacıyla şu web adresinden takip edebilirsiniz: https://kayseriedu.almscloud.com Sisteme giriş bilgileri;
Kullanıcı adı: Öğrenci Numarası
Şifre: TC Kimlik Numarasının İlk 6 Hanesi

Sistem kullanımı hakkında detaylı bilgilerin yer aldığı “Kullanım Kılavuzu”nu indirmek için web sayfamızı ziyaret ediniz. Kullanım yönteminin anlatıldığı videoyu da uzaktan öğretim sistemi giriş sayfasından izleyebilirsiniz.

Derslere katılımınız ve aktif olarak öğretiminizi sürdürmeniz beklenmektedir. Yoklamalar sistem üzerinden çekilecek raporlarla takip edilecektir. Bu dönemde sorun yaşayan öğrencilerimiz dersleri kayıtlarından takip edebileceklerdir.

Dersleri kayıtlardan veya sisteme giriş yaparak bilgi ve belge incelemesi / ödev vb. paylaşımında bulunulması ve mesaj göndererek ve formlar vasıtasıyla iletişim ders platformu ile iletişim kurarak takip eden öğrenciler devamsız sayılmayacaklardır.

Ara sınavlar uzaktan eğitim sistemiyle veya gelişmelere göre ileride açıklanacak olan bir zaman diliminde yüz yüze yapılabilecektir; bu durum ileride netlik kazanacak ve siz değerli öğrencilerimize bildirilecektir.

Diğer bir ifade ile eğitim – öğretime verilen aranın uzaması durumunda, ara sınav ve yılsonu sınavları dâhil ders değerlendirmelerinin nasıl yapılacağı sizlerle paylaşılacaktır.”

4.3/5 - (6 votes)

Yorum Ekle