Kayseri Üniversitesi

Kayseri Üniversitesinde “Turizm Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi” Kuruldu

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) bünyesinde “Turizm Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi” kuruldu. Böylece üniversitede faaliyet gösteren uygulama ve araştırma merkezi sayısı sekize çıkmış oldu.

Üniversite tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Kayseri Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, “Turizm Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde gerek Kayseri ilinin ve Kapadokya Bölgesi’nin gerekse de ülkemizin turizm potansiyeli ve sorunlarına yönelik çözüm önerileri sunulabilmesine ve turizm çeşitliliğinin artırılmasına yönelik akademik düzeyde çalışmalar yürütüleceğini” kaydetti.

Rektör Karamustafa, “Oldukça zengin çekiciliklere sahip olan ülkemiz için turizm önemli sektörler arasındadır. Her ne kadar sektör Covid-19 pandemisinden önemli oranda etkilenmiş olsa da, pandemi sonrası turizm sektörü eski canlılığına, elbette, birtakım uygulama ve format değişikliği ile kavuşacaktır. Turizm sektörünün gelişmesinde, ilerlemesinde ve çeşitlenmesinde birçok kesime görev düşmektedir. Bu görevlerden biri de akademik camia olarak üniversitelerin görev alanına girmektedir ki, işte bu kapsamda yeni kurduğumuz ‘Turizm Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi’ ile sektöre akademik düzeyde katkı sağlama ile akademik düzeydeki bilgi ve deneyimlerin uygulamaya dönüştürülmesinde de ciddi gayret ve çalışmalar içerisinde olacağız” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle