Haberler Kayseri Üniversitesi Üni

Kayseri Üniversitesindeki Torpil İddialarına Yök Başkanı Neden Sessiz?

Yeni Kurulmasına rağmen adı torpil iddiaları ile anılan Kayseri Üniversitesi ilk olarak, işçi alımındaki torpil iddiası ile “İş Başvuru Bilmecesi” başlıklı haberde gündeme gelmişti.

 26 Şubat 2020 tarihli haberde ise; KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ İSTEDİĞİ KİŞİYİ ALABİLMEK İÇİN SERTİFİKA ŞARTLARINI ÇOK ABARTTI” başlıklı  torpil iddiası ile yine medyada gündeme geldi.  Kazananların düşük KPSS puanı ile atandığı ortaya çıkınca MemurlarNet‘e yorum yazan yüzlerce işsiz kişi duruma isyan etti.

Sayın YÖK Başkanı Yekta Saraç’ın “Üniversitelerde torpil iddiası yada adayı tanıtacak şekilde  kişiye özel ilan olursa yargıya ihbar edin” beyanı hafızalardaki yerini korurken; Sayın YÖK Başkanının Kayseri Üniversitesi’ndeki torpil iddialarından haberi olup olmadığı ve bu ciddi iddialar üzerine Rektör Kurtuluş Karamustafa’ya karşı bir tasarrufu olup olmayacağı merak konusu oldu.

Yök Başkanı Nevşehir Rektörünü Usulsüzlük İddası ile Görevden Almıştı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı‘nın rektörlük görevi, YÖK Yüksek Disiplin Kurulu tarafından kendisine verilen birden fazla disiplin cezası nedeniyle sona erdi.

Prof. Dr. Bağlı’nın üniversitede yaptığı usulsüz bazı işlemlere ilişkin hakkında YÖK tarafından daha önceden soruşturma başlatılmıştı.

Gözler Kayseri Adliyesinde

Kayseri Üniversitesindeki torpil iddiaları üzerine düşük KPSS puanıyla atanan adaylar, bu adayların alımını yapan yetkililer hakkında Kayseri Cumhuriyet Başsavclığının bir soruşturma açıp açmadığı hakkında bir bilgi henüz öğrenilemedi.

Bu haber KampüsBlog kullanıcısı tarafından oluşturulmuştur. Sende kendi haberini paylaş!

4.9/5 - (15 votes)

Yorum Ekle

7 Yorum

  • Kayseri Üniversitesi diye bir üniversite olduğunu öğrenmemize vesile olan bir haber

  • Kayseri Üniversitesi diye bir üniversite olduğunu tanımamıza fırsat veren bir haber.

  • Adam kandırmayın. YÖK başkanı zaten alışık bu şeylere! Hiçbir şey yapmaz. Bana bir tane örnek gösterin. YÖK başkanı hangi üniversiteye torpil yaptığı için bir yaptırım uygulamış? Kayseri Üniversitesi yeni yeni yapılanmaya gittiği, yeni yeni kadroları doldurmaya başladığı için daha torpil yapmaya devam edecek ve kendi adamlarını doldurmaya gayret gösterecektir.

  • 85 ile 87 ile açıkta kalanlar varken Allahınızdan bulun. Allah çocuklarınızdan çıkartsın.

  • YÖK başkanı hiçbir şey yapmaz. Adam zaten kendine güvenmesi bu kadar büyük bir torpil yapmazdı.

    9
    1