Haberler Kayseri Üniversitesi Üni

Kayseri Üniversitesi’nden Abartılı Personel Alım İlanı

Kayseri Üniversitesi personel olarak istediği kişiyi alabilmek için “sertifika şartlarını” çok fazla abarttı.

Kayseri Üniversitesi 20 Şubat 2020 tarihinde 27 adet sözleşmeli personel alımı için ilan yayınladı. İlandaki kadroların tamamında ise sertifika veya katılım belgesi şartı arandı.

Sözleşmeli personel alımında kurumlar özel şartları kendileri belirleyebilmektedir. Fakat bazı kurumlar bu şartları abartarak ilan edilen kadrolara kendi istediği kişileri alabilmek için ilginç taktikler kullanmaya başladı. Bunlardan biri de 20 Şubat’ta ki personel alım ilanıyla Kayseri Üniversitesi oldu.

Örneğin Kayseri Üniversitesinin Resmi Gazete’de yayımladığı ilanında “KAMU KURUM VE KURULUŞLARINCA VERİLEN ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMLERİ VE İLETİŞİM BECERİLERİ ALANINDA EN AZ 100 SAATLİK SERTİFİKAYA SAHİP OLMAK” ve “EN AZ 100 SAATLİK BİLGİSAYAR İŞLETMENLİĞİ/BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ/BİLGİSAYAR MESLEK DALI ALANINDA KURS BİTİRME BELGESİNE SAHİP OLMAK” şartı aranmaktadır.

İstenilen bu sertifika veya katılım belgeleri bilindiği gibi, bu eğitimi veren bazı yerler tarafından formalite icabı hazırlanıp çok kısa bir sürede de verilebilmektedir. Örneğin Bilgisayar Kullanım Sertifikası almak istediğinizde, bunu sağlayan bir eğitim yerine gidip kurs kaydınızı tamamladığınızda, kurslara katılmasanız bile katılım belgesini alabiliyorsunuz. Bundan da anlayabileceğiniz gibi bu katılım belgelerine sahip olan kişilerin o konu hakkında gerçekten bilgisi olduğu garantisini vermiyor.

4.7/5 - (8 votes)

Yorum Ekle

3 Yorum

  • Galiba bu 100 saatlik sertifika vs torpilli 27 kişi tarafından daha önceden alınmış. İlanda ona göre düzenlenmiş.

  • Torpilde emeği geçen herkesin çoluğundan çocuğundan çıkar İNŞALLAH! Yedikleri zehir zıkkım olsun.