Kayseri Üniversitesi Üni

Kayseri Üniversitesi’nin İlk Stratejik Planı Yürürlüğe Giriyor

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) 2020-2024 yıllarını kapsayan ilk stratejik planı tamamlandı ve Ocak 2020 itibarıyla yürürlüğe giriyor.

Kayseri Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Derviş Boztosun, Genel Sekreter Doç. Dr. Semra Aksoylu, senato ile stratejik plan hazırlama komisyonu üyelerinin katıldığı toplantıda rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, “yeni kurulan üniversiteler arasında yer alan Kayseri Üniversitesi’nin kurumsallaşma adına önemli mesafeler kat ettiğini ve hazırlanan stratejik planının hem üniversitenin kurumsallaşmasına hem de nitelikli şekilde gelişimine önemli katkılar oluşturacağını” belirtti.

Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, şunları söyledi;

“Uygulama ve proje odaklı üniversitemizde, misyonumuz, vizyonumuz ve belirlediğimiz hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdürüyoruz. Üniversitemizin merkez kampüs alanının belirlenmesine yönelik çalışmalarda neredeyse sona gelindi. Mevcut alternatiflerin değerlendirilmesi tamamlandı ve İnşallah önümüzdeki bir kaç ay içerisinde merkez kampüs alanımızın yeri netleşmiş olacak ve kampüs kurma çalışmalarımıza yön vermiş olacağız. Öte yandan Rektörlük birimlerimiz öncelikli olmak üzere, Haziran 2020 sonrasında Üniversitemizin tüm birimlerini şu an Erciyes Üniversitesi’nin 15 Temmuz Kampüsü olarak faaliyet gösteren mekanlara taşımayı planlıyoruz.

Stratejik Plan Hazırlama Komisyonu uzunca bir süredir devam eden Üniversitemizin 2020-2024 yıllarını kapsayan ilk stratejik plan hazırlama çalışmalarını tamamlandı ve biz de Rektörlük olarak bu planı kitap haline getirilerek yayımlandık. Hazırladığımız stratejik plan kitabını ilgili yerlere ve birimlerimize dağıtıyoruz. Stratejik plan, yeni kurulan bir üniversitenin kurumsallaşması adına son derece önem arz etmektedir. Bu işi çok şükür değerli mesai arkadaşlarımın yoğun emekleri sonucunda tamamladık. Stratejik planda önümüzdeki 4 yılın planlaması yaptık. Stratejik plan, üniversitemizin YÖK Kalite Kurulu tarafından yapılacak değerlendirmede bizim için bir artı değer oluşturacak diye düşünüyorum. Bu ilk stratejik planımızın hazırlanmasında emeği geçen başta stratejik plan hazırlama komisyonu üyelerimiz olmak üzere, senatomuza ve katkısı olan herkese çok teşekkür ediyorum.”

Konuşmasının ardından Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, stratejik plan hazırlama komisyonu üyelerine teşekkür belgesi takdim etti.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlar, takım elbise
Görüntünün olası içeriği: 17 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, takım elbise ve iç mekan
Görüntünün olası içeriği: 13 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve takım elbise

4.9/5 - (31 votes)

Yorum Ekle