Gündem

Kayseri’de Fahiş Fiyata Ürün Satanlara Ceza Verildi

Tüm dünya gibi ülkemizde de Koronavirüs (Covid-19) salgınının yayılmasıyla birlikte kolonya, maske ve dezenfektan ürünlerine vatandaşlarımızın ilgisi artmaya başladı.

Dezenfektan ürünlerinin hızlıca tüketildiğini ve bu zor günde insanların ihtiyacını olduğunu anlayan bazı satıcılar ise ürünlere fahiş fiyat uygulayarak değerinin kat kat üstüne satmaya başladı.

Vatandaşların konuyla ilgili şikayetlerini dikkate alarak denetim başlatan Ticaret Bakanlığı, yaptığı denetimler sonrası fahiş fiyata ürün sattığını tespit eden firmalara ceza yazdı.

Kayseri’de dezenfektan, maske ve kolonya gibi ürünleri fahiş fiyattan satan ve ceza alan firmaların listesi;

  1. Turkuaz Nalburiye İş Sağ.Güv. Ve Ekipm. Ltd.Şti. N11.COM üzerinden fahiş fiyata Maske sattığı için 104.781 TL para cezası verilmiştir.
  2. Bayram UYSAL, N11.COM üzerinden fahiş fiyata Maske sattığı için 104.781 TL para cezası verilmiştir.
  3. Mustafa TURAN, N11.COM üzerinden fahiş fiyata Maske sattığı için 104.781 TL para cezası verilmiştir.
  4. Çağrı emre karakoçluoğlu (294. Kurul), N11.COM üzerinden fahiş fiyata Maske sattığı için 104.781 TL para cezası verilmiştir.
  5. Medikalbim Sağlık Ürünleri San Ve Tic Ltd Şti, N11.COM üzerinden fahiş fiyata Dezenfektan sattığı için 104.781 TL para cezası verilmiştir.
  6. Maya İnovasyon Kimya İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, hepsiburada.com üzerinden fahiş fiyata Dezenfektan sattığı için 104.781 TL para cezası verilmiştir.
  7. Çandır Eczanesi, eczanede fahiş fiyata dezenfektan sattığı için 10.475 TL para cezası verilmiştir.
  8. Ana Med Anadolu Medikal Mehmet ORHONLU, fahiş fiyata perakende olarak dezenfektan sattığı için 10.475 TL para cezası verilmiştir.

Bakanlıkça ifşa edilen firmaların listesini görmek için buraya tıklayınız.

Kaynak: ticaret.gov.tr

4.5/5 - (2 votes)

Yorum Ekle