Haberler Kayseri Üniversitesi Özel İlan Üni

KAYÜ İç mekan tasarımı programına fizikçi alıyor

İki gün önceki “Kayseri Üniversitesi YÖK Başkanını dinlemiyor! Aynı Yere 2’inci Adrese Teslim İlan” başlıklı haberimizde, KAYÜ’nün Pınarbaşı MYO için “Kişiye özel ilan” verdiği iddiasını yayınlamıştık. Bugünkü haberde ise yine aynı ilanın devamı var…

14 Aralık 2020 tarihinde yayınlanan aynı ilanda Meslek Yüksekokulu, İç Mekan Tasarımı programına Fizik doktoralı öğretim görevlisi alınmaya çalışması dikkat çekti.

İlgili ilanda;

 • İnşaat Mühendisliği Bölümü Lisans Mezunu Olmak
 • İnşaat Mühendisliği veya Fizik Alanında Doktora Yapmış Olmak
 • Yükseköğretim Kurumlarında En Az 4 Yıl Eğitim Öğretim Tecrübesine ve Ders Verme Deneyimine Sahip Olmak şartları arandı.

Mimar yerine neden Fizik doktora şartı arandığı merak konusu oldu. Tanımlamalarda Fizik ile İç Mekan Tasarımı arasında herhangi bir bağlantı olmadığı biliniyor. Aynı zamanda 4 yıllık tecrübe aranması da kişiye özel ilan iddialarını güçlendiriyor.

Özellikle Meslek Yüksekokullarında ilgili bölümlerin derslerinin, alanında yetkin kişilerce verilmesinin önemli olduğu bilinmektedir. Fakat MYO’lar genel olarak incelendiğinde bunun pekte uygulanmadığı, alakasız kişilerin alakasız bölümlerde derslere girdiği gözlemlenmiştir.

Bu haber KampüsBlog kullanıcısı tarafından oluşturuldu. Sende kendi haberini oluştur ve paylaş!

Bu içeriği XML ile sitenize çekebilirsiniz.

GÜNCELLEME [22.12.2020]Kayseri Üniversitesinin bu ilanı iptal edilmiştir. >

Yorum Ekle

14 Yorum

 • Bu kaçıncı benzer haber? Bu üniversitenin sonu Pamukkale gibi olur. Arkan ne kadar güçlü olursa olsun bir limitin vardır.

 • Kayseri Üniversitenin bu yaptığı resmen torpil. Beklediği biri var belli ki. Kayseri üniversitesi onurlu bir davranış yapıp Gaziantep üniversitesinin yaptığını örnek almalı ve bu hatadan bir an önce dönmeli.

 • Bir sosyal medya veya mail grubu oluşturup topluca sürekli şikayet edelim bu gibi durumları. Ancak böyle dikkate alınırız. Benim hakkım yeniyor şu an! Daha dün yine özel adrese teslim ilan haberini okudum yine bu üniversitenin sekiz yıl şartı koyduğu.

 • Kaçırmak istemeyecekleri başarılı bir kişiyi alıyorlarsa bu bazı durumlarda doğru bir hamlede sayılabilir. İçeriği bilmeden hemen yüklenmek olmaz.

  3
  1
 • Kayseri gibi dini bütün bir memleketin dini bütün rektörünün böylesi şeyler yapması ilginç dostlar.

 • Üniversitelerde Bşr takım kişilerin yeniden güvenlik soruşturmasından geçirilmesi gerek diye düşünüyorum. Eminim ki önceki güvenlik soruşturmasından daha farklı şeyler çıkacaktır.

 • Yedikleri yiyecekleri bu paranın haram olduğunu biliyorlar mı? Daha doğrusu haram ın ne olduğunu biliyorlar mı o da meçhul. Sonuç Allah belanızı verecek.

 • ÖSYM konuya el atsın. Misal yks gibi sınav yapıp sonuçlara göre akademik personelim başvuruları değerlendirilsin Türkiye genelinde. Şimdi bu gibi toroillerin olması normal çünkü üniversiteler birilerinin çiftliği durumunda.

 • Neden hiç kimse iç mekan tasarımı bölümüne fizikçide alınabileceğini yorumlamamış? Fiziğinde iç mekan tasarımıyla bağdaştırılabileceği akıllara gelmeli. Bu bakımdan ilanda bir art niyet görmüyorum.