Burs Haberler

Keçiören Belediyesinden üniversite öğrencilerine burs müjdesi

Ankara Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok 2020-2021 eğitim öğretim yılında üniversite öğrencilerine karşılıksız burs desteği müjdesi verdi.

Keçiören belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Keçiören Belediye Meclisinde alınan kararla üniversitede eğitim gören öğrencilere Gençlik ve Spor Bakanlığı (KYK) aracılığıyla aylık karşılıksız burs desteği sağlanacak.

Altınok, burs verilecek olan öğrencilerin titizlikle incelendiğini ve adaletli bir değerlendirmeye tabi tutulduğunu belirtirken, her geçen yıl daha fazla öğrenciye burs vermek için de büyük bir gayret gösterildiğini dile getirdi.

Altınok “Aileleri Keçiören’de ikamet eden lisans ve ön lisans öğrencilerimize aylık olarak vereceğimiz burs için başvurularımız 30 Eylül 2020 tarihine kadar devam edecek. Belediyemizin web sitesi üzerinden online burs başvurusu yapan öğrencilerimizin ihtiyaç sahibi olup olmadıklarını KYK ile iş birliği yaparak belirliyoruz. Bu kapsamda öğrencilerimizin kimlik bilgilerini KYK’ya göndererek ekonomik durumlarını sorgulatıyoruz. Böylece Keçiören’de ikamet etme ve örgün eğitim görme şartı aradığımız ihtiyaç sahibi öğrencilerimize burs imkanı sağlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

4/5 - (2 votes)

Yorum Ekle

1 Yorum

  • Açılmayan üniversitenin neyine burs verecekler acaba? Hani öğrenci mi var ki bu dönem.