Kişiye özel ilan nedir?

Diğer bir adı "Adrese teslim ilan"dır. İsterseniz "torpil"de diyebilirsiniz...

Üniversiteler belli aralıklarla, ihtiyaç duydukça personel alımı yaparlar. Bu bir öğretim görevlisi, öğretim üyesi, araştırma görevlisi veya memur olabilir. Buraya kadar her şey normal...

Normal olmayan süreç şurada başlıyor; "Üniversiteler kadrolar için Resmi Gazetede ilan çıkarlar. Bu ilanda "falan filan" bölümü için personel alınacaktır denir. Aslında bu ilanı çıkartan Üniversite yetkilileri zaten kafalarında önceden alınacak olan kişileri belirlemişlerdir. Formalite çıkarılan ilanlarda da bu belirledikleri kişilere uyacak şekilde ibareler bulunur, örneğin; "A üniversitesinin B bölümden mezun C bilmemnesine kayıtlı falanca filanca konu üzerinde yazılmış tezleri bulunan.... ....." diye başlar ilan. Bu ilanda A'yı tuttursan, B'yi tuttursan, sonuncu bölüm (C) adrese teslimdir. Eğer Üniversite yönetiminden birinin adamı değilsen bu ilanlarla herhangi bir kadroya yerleşemezsiniz.

Yukarıdaki örnek her ne kadar Akademisyen üzerinden verilse de, bu durum normal memur olarak girmek isteyenler içinde geçerlidir.

Aşağıda Üniversiteler tarafından "adrese teslim ilan" haberlerini görecekseniz. Eğer sizde çevrenizdeki Üniversitelerden benzer bir duyum aldıysanız bunu haber olarak aşağıdaki buton aracılığıyla siteye ekleyebilirsiniz. Haberiniz bu sayfada ve bu sayfadan haber çeken diğer haber sitelerinde yayımlanır.