Gündem Haberler Marmara Üniversitesi

“Köpeği Ezen Akademisyen” İle İlgili Marmara Üniversitesinden Açıklama

14 Mayıs 2020 tarihinde Marmara Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi, Sağlık Bakanlığı M.Ü Prof. Dr. Asaf Ataseven Hastanesi önünde beyaz bir aracın yol kenarında uyuyan köpeği ezerek öldürmesini konu olan haber dün “Köpeği Ezerek Öldüren Doç. Dr. Birsen Ocaklı’ya Tepki Yağdı” başlığıyla yayımlanmıştı.

Sosyal Medya üzerinden gelen tepkiler üzerine Marmara Üniversitesi bugün bir basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasında aşağıdaki ifadelere yer verildi…

Sosyal medyada Marmara Üniversitesi etiketiyle dün paylaşılan habere konu olan olay, 14 Mayıs 2020 tarihinde Marmara Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi, Sağlık Bakanlığı M.Ü Prof. Dr. Asaf Ataseven Hastanesi önünde gerçekleşmiştir.

Söz konusu olaya neden olan şahsın, üniversitemizin mensubu olmadığı, dışarıdan kampüse geldiği ve park ettiği yerden aracını hareket ettirdiği esnada olayın meydana geldiği tespit edilmiştir.

Feci kaza sonrasında yaralı hayvan, üniversitemiz mensupları tarafından ilgili sağlık kuruluşuna götürülüp ameliyat ettirildiyse de ne yazık ki kurtarılamamıştır.

Söz konusu olayda, failin aracının plaka tespitinin gerçekleştirilmesi ve sürücünün adli makamlara ihbar edilmesi; üniversitemiz mensupları tarafından yaptırılmış olup, adli süreç devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla arz ederiz.

M.Ü. Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

Rate this post

Yorum Ekle