Öğrencilerin Dünyası

Kopya Nasıl Çekilir? En İyi Kopya Teknikleri :)

Kapak fotoğrafı sizi heyecanlandırdı değil mi? Saçmalamayın, böyle kopya çekilmez tabii 🙂 Ama yinede konuya güzel bir kapak ile giriş yapmak istedim. 😀

Bazı öğrencilerin kanına işlemiştir kopya çekmek, onlar için bir hobi, bir zevk ve yaşamın ta kendidir. Bunlar soruların hemen hemen cevaplarını bildiği halde kopya çekerek tatmin olurlar.

Bazı öğrencilerde s*ttin sene kopya çekemez. Onlar güzel güzel çalışır, sınavda çıkarsa yapar. Ha bir de çalışmadığı halde kopya çekemeyen tipleri de vardır.

Bazı öğrenciler ise kopya çekmeye gerek duymaz. Yanlış anlaşılmasın çok bildiğinden veya çalışkan olduğundan değil, gerek duymaz. Canı istemez. Kalırsam da çok da tın kafası yaşarlar…

Neyse konuyu dağıtmayıp hemen daha önce denenmiş ve muhtemelen sizlerinde bileceği kopya çekme yöntemlerini yazayım…

Kopyayı yazarken dikkat etmeniz gerekenler;

  • Elinize yazmayın. Bakarken dikkat çeker ve elinize zaten ne kadar çok yazı ekleyebilirsiniz ki?
  • Oturduğunuz sıraya yazmayın. Hocanız kağıt dağıtırken sırayı yatay olarak göreceği için sıradaki yazılı kısım direkt belli olur.
  • Kızlar bacağına yazsın diyeceğim ama etek olayı bitti sanırım. Etek giyen kız görmedim okulda. Olur da sınav günü gözünüze etek giymiş bir kız çarparsa emin olun kopyaya hazırlık içindir. 🙂
  • Hesap makinesiyle sınava girmenin serbest olduğu bir ders varsa bilgisayarlı hesap makineleri kullanabilirsiniz. Normal duruşu sıradan bir hesap makinesi gibi olsa da geniş ekranı sayesinde önceden kaydettiğiniz notlara ulaşabilirsiniz.
  • Kolunuzun içine kopya kağıdı koymayın. Çıkarması kolay olsa da geri koyması zor.

En garantili yöntem derslerinize çalışmak olacak. Çünkü kopya çeken bir kişi sınıfta ayakta duran bir kişi tarafından kolaylıkla fark edilebilir. Çektiği yöntem nasıl olursa olsun kendisini belli eder.

Öğrencilerden kopya tarifleri;

İstanbul Üniversitesi 4. sınıf öğrencisi: Tabiî ki her öğrenci gibi benim de kopya yöntemim var. Önce çalışacağın dersin özetini 2 kağıda çıkarıyorum. Sonra bu kağıtları fotokopi yöntemiyle önce %70, ardından da çıkan kağıdı %50 oranında küçültüp daha sonra bu iki kağıdı birbiriyle yapıştırıyorum. Daha sonra sınav kağıdının altına yerleştirip süper şekilde çekiyorum.

Aksaray Üniversitesi 3. sınıf öğrencisi: Benim yöntemim MP3 ile kopya. Sözel ağırlıklı bir bölümde okuduğum için sınavlar ezbere dayalı. Bu nedenle en etkili yöntemim bu. Önce ders konularını ses kaydına alıyorum daha sonra, kulaklığı saç arasına geçiririm. MP3 söyler ben yazarım . Sonuç 100. Deneyecek arkadaşların saçları mutlaka uzun olmalı.

Kadir Has Üniversitesi 2.sınıf öğrencisi: Çok sık kullandığım ve iyi randıman aldığım yöntem telefon yöntemi. Teknoloji çok işimize yaradı bu anlamda, Kopya çekimi için indirdiğim uygulamalar hayatımı kurtarıyor. Telefonlar akıllı olduğundan hoca fark etse de telefonu açamıyor zaten.

“Kağıt mendille kopya tarifi Malzemeler; vitamin hapları, öksürük şurubu, selpak mendiller ve bol hastalık numarası, Hazırlanışı: Sınav öncesi hemen hasta ayağına yatılır. Önceden hazırladığımız vitamin hapları ve öksürük şurupları masaya koyulur. Diğer taraftan mendillerin içine kopya yazılır. Dolma yada mürekkep kalemi olmasın yazılar dağılabilir. Hazırlanan mendiller sınıflandırılarak ceplere yerleştirilir. Sınav sırasında burnumuzu silecek gibi yapıp, çaktırmadan okunur. Püf noktalar: *mendile çok uzun süre bakmayın. Unutmayın ki kimse kendisinin bile olsa bir sümüğü yarım dakika izlemez. *Hocanın şüphelendiği durumlarda mendili gerçekten kullanın ve kopyayı imha edin. inanın öğretmen emin bile olsa mendilinizi incelemeyecektir. *Sınav kağıdını verirken ders notlarının kalıbının burnunuza çıkmadığından emin olun.”

Formüllü sınavlarda tırnaklarınızı kullanabilirsiniz

Eğer sayısal bir sınava girecek ve küçük formüllerle çözüm yapacaksanız, aklınızda tutamadığınız formülleri tırnağınıza yazabilirsiniz.

Bunu sakın denemeyin 🙂

Ne olursa olsun avucunuza kopya yazmayın. Sonra avucunuzu kapatıyorsunuz, terliyor ve kopyalarınız birbirine karışıyor 🙂 Ayrıca fark edilmesi en kolay kopya yöntemidir. Denemeyin, yoksa avucunuzu yalarsınız 🙂

Bu kalem ile kopya çekme şansınız biraz daha yüksek 🙂

Fotoğrafta gördüğünüz kalem rulo şeklinde bir sisteme sahip, tuvalet kağıdı 🙂 gibi sargıyı açıyorsunuz ve içerisine yazmak istediklerinizi yazıyorsunuz. Makara sistemi olduğu için bıraktığınız zaman kağıdı saracaktır. Dışarıdan çizgi karakterli çiçekli böcekli bir tasarıma sahip 🙂

Bu ne lan? Dikkat edin terörle mücadele timleri tarafından göz altına alınmayın 🙂

Kışın işe yarar ama fark edilmesi kolay, hareketleri önemseyen bir gözetmen varsa.

Akıllı saatler ile kopya çekmek

Sakın böyle bir saçmalık yapmayın 🙂

Yürürken dökmeyin 😀

Bu ancak Japonya’da olur 🙂

Orta parmak çoğu zaman işe yarar 🙂

Kapanış 🙂

4.5/5 - (2 votes)

Yorum Ekle