Haberler Hakkari Üniversitesi Üni

Koronavirüse Karşı Rektörden Örnek Davranış

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) ülkemizde de hızlı bir artış göstermektedir. Sağlık Bakanlığı neredeyse her gün onlarca vatandaşımızın virüs nedeniyle hayatını kaybettiğini açıklamaktadır.

Kovid-19’un yayılmasını önlemek için devlet yetkililerince tedbir kapsamında birçok kısıtlamalar getirilmiş ve vatandaşlarımızın önlem için oluşturulan kurallara uyulması istenmiştir.

Okular ve Üniversitelerde bu dönem tatil edilerek Uzaktan Eğitime geçildi

Başta Cumhurbaşkanlığı olmak üzere devletin tüm birimleri Online Eğitimi destekleyerek öğrencilerin ve personellerin eğitimi internet üzerinden yürütmesini istemiştir.

Hakkari Üniversitesi Rektöründen örnek davranış

Tüm Üniversiteler gibi online eğitime geçen Hakkari Üniversitesi, diğer Üniversitelere örnek olacak bir davranış sergileyerek çalışanlarının “ikinci bir bildirime kadar idari izinli sayılacağını” duyurdu.

Hakkari Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Ömer PAKİŞ, çalışanlarına toplu SMS ile şu bildiriyi paylaştı;

İl disinda olan Universitemiz calisanlari ikinci bir bildirime kadar idari izinli sayilacaktir. Bu surec icerisinde Dekanliklari, Mudurlukleri veya idari birimleri ile iletisim halinde olup kendiniz ve sevdikleriniz icin EVDE KALIN. Saglikli gunler dileriz.

Bu içerik kaynaklara dayanarak kampusblog.com tarafından üretilmiştir. Kaynak gösterilerek paylaşımı yapılabilir.

4.8/5 - (5 votes)

Yorum Ekle

3 Yorum

  • Bunlar reklam kokan hareket. Sanki sadece hakkari üniversitesi rektörü bunu uygulamış gibi lanse edimiş.

    • Bizim üniversite öyle değil maalesef. Rektörümüz çalışanlarının sağlığını hiçe sayarak üniversiteye gitmemizi istiyor. Aldığı tek önlem ise %50 azaltılmış personel sayısı. Bu şekilde sosyal mesafeyi koruyabileceğimizi savunuyor. Bakalım ne olacak.